Волинські революціонери про події в Мукачевому

Події в Мукачевому вже кілька днів не сходять із топ-позицій в українських ЗМІ, їх обговорюють на вулиці, у владних кабінетах, у військових частинах, у соцмережах. Багато публічних осіб, політиків навіть на Волині вважають за належне висловити свою позицію щодо конфлікту.

Волинське Агентство Розслідувань дізналося, як волинські революціонери ставляться до події в Мукачевому, де 11 липня силовики і дуківці влаштували перестрілку.

Нагадаємо, третій запасний батальйон ДУК із Волині вже заявив, що перебуває у повній бойовій готовності. Хоча після цього активісти сіли за стіл переговорів із владою Волині та ухвалили спільну конструктивну заяву.

ГО «Автомайдан Волині» заявляє, що «проти силового вирішення конфлікту який виник 11.07.2015р в м. Мукачеве», активісти вимагають «повного розслідування ситуації під наглядом громадських активістів та міжнародної спільноти».

Більш радикальними були в «Автомайдані України»:

«Ми, активісти Громадської організації «Автомайдан України», офіційно заявляємо про підтримку бійців ДУКу Правого сектору, які ціною власного життя намагаються змінити Україну та відстоюють конституційні права кожного громадянина на гідне життя. На тлі вбивства Сашка Білого, кришування незаконного видобутку бурштину, призначення старих кадрів на митниці (людей Калетника), ми вкотре переконуємося в антидержавній діяльності влади.

Враховуючи усе вищезазначене та підтримуючи Всеукраїнську асоціацію Автомайданів, ми готові по першому сигналу виступити на підтримку борців за незалежність та суверенність України.

Своєю чергою, ми вимагаємо від керівництва держави негайно припинити силові дії проти бійців ДУК ПС Мукачево і пристати на їхні умови вирішення конфлікту. В іншому випадку залишаємо за собою право на безстрокові мирні акції непокори злочинним діям влади. Вдячні усім громадським організаціям, волонтерам, які проявляють добру волю та приєднуються до нас», – йдеться у офіційному зверненні Сергія Кушніра.

Екс-керівник «Правого сектора» на Волині Павло Данильчук ситуацію щодо боїв у Мукачевому коментувати не хоче. «Поки навіть коментарів Яроша немає. Що я буду коментувати?» – каже він.

Заступник керівника штабу «Самооборони Волині» Богдан Климчук саме зараз перебуває на Закарпатті, проте саму зону конфлікту не бачив.

«Проїжджаю через Мукачеве, в місті усе спокійно, якщо не враховувати, що час від часу пролітають вертольоти. Місцеві мешканці самі не володіють інформацією, що відбувається.

У Мукачевому продовжують літати вертольоти, траса лишається перекритою, навколо купа журналістів. Ці події з ПС – це лише індикатор, що в країні нічого не змінилось і що президент, замість боротьби з корупцією, лише займається переділом сфер впливу. Якщо так буде і надалі, на Волині цілком можна очікувати подібне», – написав він у facebook.

На його думку, потрібно знати передісторію конфлікту та деталі інциденту між ДУКом і людьми екс-регіонала Ланьо, щоб давати однозначну відповідь.

«На мій погляд, щоб давати будь-яку оцінку, потрібно в більшій мірі розібратися в ситуації. Ні для кого не секрет, що сьогоднішня правоохоронна система залишилась знаряддям охорони режиму і продовжує «дахування» грошових потоків, як раніше, тільки тепер новому Януковичу.

Уявімо ситуацію, що ви йдете по вулиці і бачите, що хтось намагається обікрасти людину, а міліціонер на це не звертає увагу, а ще й можливо допомагає. То, ясна річ, ви будете використовувати всі засоби для захисту, і це абсолютно виправдано. Якщо ж ви використовуєте зброю заради пограбуваня цієї людини, раніше міліціонерів і інших бандитів, то це звичайний бандитизм. А якщо коротко, виходячи лише із думки активістів, без доказів бездіяльності правоохоронців, використання зброї невиправдане», – каже він.

Також Богдан Климчук вважає, що в таких умовах ДУК ПС має право оголошувати повну боєготовність.

Активістка та журналістка Марія Доманська вважає, що події в Мукачевому можуть повторитися на Волині.

“Бо ця зараза – це не питання якихсь організацій, незаконних воєнізованих формувань. Це зараза, яка сидить усередині кожного з нас. Це коли в людей уже немає нічого святого! Коли для них не існує ні Бога, ні чорта. Просто є бабло, і його в будь-який спосіб намагаються отримати, вкрасти, відбити, відстрелити”, – висловилася вона.