Луцькі політпідсумки: 6-12 липня

Про політпідсумки. У цих публікаціях ми збиратимемо найцікавіші політичні події тижня та аналізуватимемо їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, ми, як і більшість лучан, можемо не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробуємо пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

******

У сьогоднішніх політпідсумках йтиметься про критику влади від нового депутата облради, про близьке майбутнє рейтингових партій, політичні відставки та інше.

******

У кампанію критики голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика, яку давно провадять революціонери і не тільки, “ввімкнувся” новоспечений депутат облради Володимир Бондар.

Гунчик проґавив мільйони євро для Волині, – заявив він. І добряче пройшовся по губернатору: “Більше того, в нього не вистачає часу на спілкування з депутатами обласної ради, тоді мене цікавить: на що в нього вистачає час і чим ця людина займається?”.

Така активність Володимира Нальковича зайве підтвердження того, що він буде претендентом на посаду голови облради. Але критика на посадовця такого рівня ознака більших емоцій Бондаря. Ймовірно, після короткого головування в раді він побореться за вищу посаду.

 

******

З’явилося ще одне підтвердження припущення про можливе об’єднання на місцевих виборах “Народного фронту” і БПП. Хоча на заваді цьому може стати закон про вибори, в якому хочуть заборонити блоки на місцевих виборах.

Тим не менше народний депутат і керівник “Народного фронту” Волині Ігор Гузь заявив про це в інтерв’ю Волинському Агентству Розслідувань. Цікаво, як на це відреагує молоде покоління членства “Народного фронту”, адже більшість з них були активними діячами Революції і вимагали повного перезавантаження влади.

А в разі блокування їм, ймовірно, доведеться агітувати за представників “старої школи”. Приміром, мерів волинських Петра Саганюка, Віктора Сапожнікова і Миколу Романюка. 

******

 

І ще про місцеві вибори. Той ж Гузь написав у Facebook, що керівник фонду Ігоря Палиці “Новий Луцьк” Олександр Товстенюк може балотуватися від нового політпроекту Коломойського партії “УКРОП”. Можливості цього бренду зараз перевіряють на довиборах до парламенту в Чернігові.

Загалом щодо виборів зауважу одне: більшість політиків поставили підготовку до них “на паузу”, очікуючи змін або незмін до закону про вибори. Цікаво, чи скористаються цим політики, які можуть отримувати інформацію про новий закон з першоджерела? Ті ж БПП, і “Народний фронт”?

******

Продовжується штурханина через призначення керівника Волинської митниці. Ним, нагадаємо, став Дмитро Якобчук, якого пов’язують з Романом Микитюком, начальником митниці в часи Януковича.

Велике і цікаве інтерв’ю дав попередник Якобчука Андрій Андрейків. Прочитати його можна тут. Він зокрема спростував свою причетність до команди народного депутата Ігоря Єремеєва, розповів про причетність нардепа Юрія Савчука до кампанії проти нього, назвав обсяг своєї зарплати та багато іншого.

Сам Якобчук зібрав прес-конференцію, під час якої запевняв, що боротиметься з корупцією, спростовував родинні зв’язки з Микитюком.

 

Наразі ця тема себе ще не вичерпала. Надто великі чорні потоки готівки крутяться на митниці, щоб їх так просто відпустили учасники конфлікту. А влада здається не зацікавлена в його ліквідації. Принаймні Андрейків залишився на посаді першого заступника керівника митниці.

******

Також цього тижня нагадали про себе свободівці. Їхні представники у виконавчій владі області: перший заступник голови ОДА Сергій Кудрявцев та начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Олександр Самосик написали заяви про звільнення.

Схоже таке рішення підтвердження того, що “Свобода” йде в опозицію. Для того й вивела з-під потенційного удару своїх партійців, аби потім не закидали: ви ж були при владі і нічого не змінили. Цікаво, що інший свободівець у виконавчій владі – головний “лісник” Василь Мазурик – писати заяву не поспішає.

******

Волинь, як і всю Україну, сколихнули події в Мукачеві. Найцікавішою наразі є реакція місцевого “Правого сектору”, активісти якого, керуючись розпорядженням з Києва, поки залишаються на місці і готуються до різних варіантів розвитку подій. Обмежилися заявою, в якій підтримали лінію організації. Найближчим часом стане зрозумілим, чи переростуть події в Мукачеві у щось більше за мітинги та переговори.

******

І насамкінець прогноз від Ігоря Єремеєва. «Дочасні вибори для нинішньої Верховної Ради все більше стають невідворотними. Такої кількості популізму, порожніх заяв та рішень, порушень регламенту – не було при жодному парламентському скликанні», – написав він у Facebook.

******

ЧТИВО ТИЖНЯ

Патрулі, військова форма, позашляховики кольору хакі, снайперські гвинтівки, ‒ все це не тільки зоні АТО. Це реалії лісових масивів на Північний Схід від Луцька – Звірівського та інших лісництв, що належать до Цуманських лісів. Більше читайте в статті Антона Бугайчука “Війна” із браконьєрами у прилуцьких лісах”.

ВІДЕО ТИЖНЯ

В Рівненській області співробітники Луцького загону на ділянці відділу прикордонної служби «Березове» за 2 км від державного кордону затримали 7 осіб, які за допомогою мотопомпи незаконно намивали бурштин. Більше читайте тут.