Через скандальне будівництво під Луцьком створять робочу групу

Керівник “Народного контролю” Волині Павло Данильчук ініціював створення спеціальної робочої групи щодо будівництва у селі Зміїнець Луцького району 9-поверхового будинку на замовлення прокуратури волинської області.

Таке рішення він прийняв під час зустрічі із мешканцями прилеглих будинків та громадськими активістами у понеділок, 13 липня.

Нагадаємо, в селі Зміїнець біля Луцька на вулиці Шкільній у понеділок, 6 липня, фактично розпочали будівництво 9-поверхововго житлового будинку на 81 квартиру. Забудовником виступає прокуратура Волинської області, а підрядником – приватне підприємство «ПМК-19».

Сусіди бояться, що інфраструктура та комунікації села не витримають навантаження такого об’єкту. До того ж мешканцям 1-2 поверхових будинків не хочеться, що поряд була така «свічка». Тому вони хотіли б, аби поверховість забудови зменшили до 4. Адже, згідно із Державними будівельними нормами, будівництво в сільській місцевості здійснюється, як правило, не більше 4 поверхів.

Також тут фактично відсутня інфраструктура, тобто дитячі садочки, магазини, стоянки, дитячі майданчики, а школа №13, яка поруч, потенційно не зможе вмістити стільки дітей.

Як розповів голова Луцької РДА Ігор Ярмольський, на першій земельній ділянці, яка розташована ближче до вулиці Чернишевського, раніше планували будувати житловий комплекс «Аеліт», однак потім власник змінився. А іншу, «дальню», ділянку, де нині почали будівництво, у 2014 році рішенням Маяківської сільської ради надали прокуратурі Волинської області.

За його словами, «на здоровий глузд» варто було б збудувати каскадний 4-поверховий будинок. Як стало відомо із документації, наявної у Луцькій РДА, на ділянці планують збудувати ще кілька будинків. Цей – лише перший. Мешканці хочуть перевірити, яким чином в селі запланували збудувати кілька 9-поверхових будинків.

Активіст «Народного Контролю Волині» Павло Данильчук вважає, що варто звернутися в Генпрокуратуру, аби перевірила отримання волинськими колегами земельної ділянки. Дати відповіді на ці та інші запитання планують на засіданні комісії.

карта