Волинські психологи запрошують військових на реабілітацію

Психологи закликають військових реабілітуватися в психологічних центрах.

Про це інформує ВОДТРК.

Тривога, агресія, спалахи гніву і постійне очікування загрози — з такими відчуттями повертаються військовослужбовці із зони бойових дій. Хоча на решті території України пострілів і вибухів не чути, побачене і пережите на передовій ще певний час не дає військовим жити спокійно. Посттравматичний стресовий розлад — психічний стан, спричинений військовими діями і загрозою смерті, заважає в соціальному та особистому житті.

За словами психолога Сергія Пенцак, соромитися чи замовчувати проблему не варто, адже такий психоемоційний стан для людини, яка побувала на війні, цілком закономірний. Фахівець стверджує, що є непоінформованість, про те, чим психолог може допомогти бійцю, який повернувся із зони бойових дій і загалом про, що є такий вид допомоги, як психологічна реабілітація, що є центри, в яких її надають.

Самотужки подолати посттравматичний стресовий розлад вдається одиницям. Це можливо лише тоді, коли усі навколишні фактори — родина та оточення — всіляко сприяють психоемоційному відновленню. Проте, найчастіше виникають ситуації, коли навіть найріднішим важко зрозуміти сина, батька чи чоловіка, який повернувся з війни «іншим». Саме тоді й виникають конфлікти. А тому психологи наполягають: на консультації до психолога варто ходити не тільки тим, хто пережив психоемоційну травму, а й їхнім найріднішим.

«Часто матері і дружини скаржаться, що їхні сини і чоловіки прийшли не такими, як були раніше і запитують: як це змінити? Треба зрозуміти, що подолати синдром не можна одразу, на це потрібен час», — розповів психолог.

Зараз українські психологи заручаються підтримкою колег із-за кордону. Вчаться й самі, як говорити «однією мовою» з чоловікам із подібними проблемами. Допомагають їм безплатно, консультації надають індивідуально та в групах.

«Ми зараз тратимо енергію і час, щоб про нас дізналися, щоб люди знали, що є наш центр «Крок назустріч», що нам можна дзвонити, приходити на консультацію. Це є анонімно, конфіденційно і безкоштовно», — наголосив психолог Сергій Пенцак.

Алкоголь чи інші способи приглушити біль, або викреслити з пам’яті страшні моменти пережитого, заводять чоловіків у глухий кут. Проблема в такий спосіб не вирішується, натомість, може поглибитися новою залежністю. Однак, повернутися до нормального життя реально, пройшовши реабілітацію з допомогою психологів.