Суд у Володимирі: справу не закрили

У Володимир-Волинському міському суді відбулося останнє попереднє засідання  у справі з обвинувачення 21-го бійця 51-ої бригади.

Розгляд справи призначили на 17 липня, 20 серпня та 3 вересня.

Нагадаємо, бійців 51-ої бригади звинувачують за статтею 409 КК України у відмові від несення обов’язків військової служби в бойовій обстановці за попередньою змовою групи осіб.

Отож,  підтримати бійців до суду з’явилося близько 50 активістів. Серед них – горохівські свободівці, «Комітет громадського спротиву», «Автомайдан України» та «Народний контроль» з Луцька. Завітав підбадьорити хлопців і відомий бард Сергій Шишкін. Активісти розгорнули плакати  та прапори, автомайданівці увімкнули патріотичну музику.

Отож, сьогодні відбулося останнє підготовче засідання, під час якого затвердили адвокатів, які будуть захищати бійців. Також адвокати подавали останні клопотання про виклик свідків та залучення додаткових документів.

Суд виніс ухвалу про задоволення клопотання щодо заміни адвокатів. Отож, тепер інтереси бійців захищатимуть Василь Нагорний, Андрій Баришніков, Сергій Гришко, Олександр Оленченко, Анатолій Башловка, Олена Яркіна та Тетяна Яркіна.

Потім адвокати подали клопотання про закриття справи за відсутністю складу злочину, долучення свідків тощо. Суддя оголосив перерву до 14- години.

Тим часом активісти принесли під залу суду бочки та почали стукати по них. Автомайданівець Дмитро Карп запропонував прокурору «дослухатися совісті». Усі активісти просять закрити справу та більше не «тягати» хлопців.

«Це ж не просто так, а кожного разу треба їздити їм», – кажуть жінки, що зібралися біля суду.

У результаті суд відхилив клопотання адвокатів про закриття справи, натомість погодив про введення запасного судді. Розгляд справи розпочнуть із матеріалів прокуратури, яких назбиралося на 27 томів. Натомість адвокати стверджують, що частина документів, на які посилаються прокурори, у матеріалах відсутні.