Реакція соцмереж на ескіз пам’ятника героям Майдану в Луцьку

Лучани обурені проектом Меморіальної Стели Волинським Героям Майдану, ескіз якого у соцмережі виклав мер міста.

Про це пише Таблоїд Волині.

Голова Луцька Микола Романюк на своїй сторінці у  «Фейсбук» опублікував фото майбутнього пам’ятника волинським майданівцям, які загинули під час революції.

Городяни не можуть зрозуміти, чому стела коштує аж цілий мільйон гривень. До слова, з міського бюджету депутати виділили 800 тисяч гривень. Решту коштів Микола Романюк сподівається зібрати за підтримки простих лучан та місцевих бізнесменів, які, за словами мера, активно виявляють бажання допомогти.

Також мешканці Луцька розкритикували зовнішній вигляд меморіалу, назвавши його прикладом «світського соцреалізму».

А користувач ВолиньТаймс взагалі порадив Миколі Романюку встановити пам’ятник поряд з його помешканням у селі Зміїнець.

На таку емоційну пропозицію лучанина вже відреагував депутат Луцької міської ради Павло Данильчук, який пообіцяв вплинути на ситуацію, використовуючи свій депутатський мандат.

Як пише сайт «Під прицілом», створення скульптурного об’ємного ростового зображення Василя Мойсея, яке буде виконано в бронзі, заввишки 2,2 метра, коштуватиме 120 тисяч гривень. Створення барельєфних постатей волинських героїв Майдану та декоративної колони увінчаної українки — 230 тисяч гривень. Зняття форм і формування гіпсових моделей коштуватиме ще 50 тисяч гривень Відлив у бронзі скульптурної композиції обійдеться в 350 тисяч гривень. Створення стели з граніту — 100 тисяч.

Нагадаємо, встановленню стели передував конкурс, який відбувався кілька разів. Зрештою, найліпшим визнали проект пам’ятника за авторством Ірини Дацюк. Таке скульптурне рішення погодила і родина загиблого. Таким чином, це буде надмогильний пам’ятник з продовженням у вигляді стели, на якій будуть викарбувані імена, фото волинян, які загинули на Майдані.