Ковельські депутати не захотіли звільнення прокурора

На другому пленарному засіданні 46 сесії Ковельської райради депутати таки розглянули звернення до Генерального прокурора України Віктора Шокіна щодо відставки Ковельського міжрайонного прокурора Василя Лопохи та не ухвалили його.

Вони покликали колегу, автора звернення Віктора Лук’янчука (депутатська група «Єдність») озвучити зміст звернення, – пише ПроКовель.

Через гул, який “стояв” у залі, Лук’янчуку доводилося подекуди буквально перекрикувати своїх колег. Опісля завершення озвучення ним змісту звернення він закликав своїх колег не боятися приймати рішення такого змісту.

Тоді депутати з фракції ВО «Батьківщина», які фактично стали причиною скликання другого пленарного засідання 46 сесії, бо тоді, 26 червня, посеред роботи ради залишили зал засідань, запідозрили автора звернення в якихось таємних домовленостях із заступником голови райради Галиною Колядою. Ось, приміром, Володимир Андросюк поцікавився в автора звернення, чому ж саме тепер народився цей документ, і пригадав йому судовий процес щодо земельного питання між прокурором Василем Лопохою та Галиною Колядою. На що Віктор Лук’янчук заявив, що між цим зверненням і справою заступника голови райради не має нічого спільного.

«Це брехня, повна брехня. До чого тут Галина Степанівна. Ви знаєте, я ніколи не захищав корупціонерів», – мовив депутат.

Зрештою погодилися підтримати прагнення В. Лук’янчука його колеги з фракції ВО «Батьківщина», а також і з інших депутатських груп та фракцій ради, серед яких Юрій Мельник (фракція ВО «Свобода»), Володимир Пархонюк (депутатська група «Єдина Ковельщина»). Саме останній і запропонував провести таємне голосування за проект рішення «Про звернення Ковельської районної ради до Генерального прокурора України В.М.Шокіна».

Депутати підтримали цю ініціативу. Лічильна комісія взялася готувати бюлетень і опломбовувати скриню для голосування. Через кілька хвилин перерви депутати приступили до волевиявлення. Результати підрахунку озвучила голова лічильної комісії Галина Рябко. Отож із 35 депутатів, які взяли участь в голосуванні, лише 18 підтримали звернення, сім висловилося проти і 10 осіб утрималося.

Озвучені цифри для одних представників територіальних громад у раді стали несподіванкою, для інших – очікуваним результатом, бо, опісля того як Ігор Верчук резюмував: «Звернення не прийнято», із залу навіть почулися поодинокі оплески.