Суд у Володимирі: адвокати просять закрити справу

У Володимир-Волинському суді, де відбувається судове засідання щодо справи 21-го бійця 51-шої бригади, адвокати внесли клопотання про закриття справи за відсутністю складу злочину.

Засідання відбувається 10 липня.

«Ваша честь, користуючись своїми процесуальними правами, хочу заявити клопотання про закриття кримінального провадження у зв’язку з відсутністю у даному діянні складу кримінального правопорушення», ‒ заявив адвокат одного з бійців.

Він додав, що однією з специфічних ознак злочинів проти порядку несення військової служби є спеціальний суб’єкт. Він додав, що початком проходження військової служби вважається перший день на службі, тобто, перший день фактичного перебування на зборах.

«Законом чітко встановлено період, протягом якого громадяни починають несення військової служби та закінчують його. Даною статтею не передбачено початок несення військової служби військовослужбовцями, які призвані під час мобілізації. Отож, підозрювані, згідно з законом, не починали військову службу і не належать до жодної категорії осіб, зазначеної у статті 24 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», ‒ зазначив адвокат Олександр Оленченко.

Військові вважалися військовозобов’язаними і не починали служби на момент вчинення злочину, тому адвокат вбачає відсутність складу злочину. Проте прокурор Олександр Курсов заперечив проти клопотання, зазначивши, що, згідно зі статтею 314 Кримінально-процесуального кодексу України, суд на підготовчому засіданні не має права закривати кримінальне провадження.

Однак адвокати додали, що, відповідно до ряду статтей, відсутність суб’єктів правопорушення є підставою для закриття справи. Також адвокати подавали інші клопотання ‒ про залучення свідків, витребування документів тощо.

«Обвинувачених обвинувачують в ухиленні від виконання обов’язків, тому нам треба вивчити, як дії є бойовою обстановкою і яким чином регламентується їхня поведінка», ‒ зазначив адвокат.

Тому вони вважають за необхідне витребувати бойові статути, щоб визначити, чим регламентуються дії в бойовій обстановці. Окрім цього, адвокати просять витребувати розпорядження про перебування і місце дислокації 51-ї і 72-ї бригад, а також бойові накази та розпорядження та викликати свідками командирів тощо.

«Взагалі жодним документом не визначено місця дислокації 51-ої та 72-ї бригад», ‒ додав адвокат.

Враховуючи суспільний резонанс, захисники бійців просять організувати виїзні судові засідання, щоб усі охочі могли потрапити на нього. Отож, суд оголосив перерву до 14-тої години та пішов у нарадчу кімнату приймати рішення про задоволення чи відхилення клопотань.