«Самооборона» пропонує міліції Волині тіснішу співпрацю

Активісти хочуть співпрацювати з дільничими інспекторами, щоб разом боротися з незаконним виготовленням та збутом алкоголю.

Про це йшлося 9 липня під час засідання Громадської ради при управлінні МВС 9 липня.

Самооборонівець Сергій  Рижков розповів, що співпраця активістів та правоохоронців у сфері боротьби з насильством в сім’ї принесла позитивні результати. Тому активісти хочуть допомогти правоохоронцями боротися ще й з незаконним обігом самогону та спирту.

«Дільничі інспектори знають, де і що у Луцьку відбуваються», – зазначив Сергій Рижков. Проте міліціонери, незважаючи на інформацію про «притони» чи точки збуту алкоголю, нічого вдіяти не можуть, бо не мають на те законних підстав. Тому Рижков пропонує залучити до боротьби з порушниками громадських активістів.

За  його словами,  лучани бачать, що міліція не реагує на порушення, і це впливає на довіру людей до правоохоронців.

«Людей цікавить вирішення їхніх проблем», – додав активіст. Багато випадків нелегального продажу алкоголю викликають невдоволення громадян. Проте міліціонери через недосконалість законів не мають права карати навіть за збут нелегального алкоголю, а лише за зберігання.

Начальник міліції громадської безпеки Володимир Солоненко зауважив, що без понятих і свідків будь-яка робота дільничих буде зведена нанівець. А їх, за словами правоохоронця, не завжди просто знайти.

«Ми не зможемо зробити все і відразу, але вже розпочали роботу», – заявив Солоненко. Він повідомив, що зараз ведеться активна боротьба за збутом нелегального алкоголю і навіть досягнуто перших успіхів – винуватців оштрафували на 1700 гривень. «Це не 51 гривня, як раніше», – додав він.

Солоненко відзначив, що залучення громадських активістів може принести позитивні результати.

Тому міліції запропонують поводити разом з «Самообороною» регулярні відпрацювання криміногенних місць та місць масового відпочинку порушення порядку, щоб боротися з незаконним збутом алкоголю.

Також від Громадської ради направлять звернення до волинських нардепів з проханням ініціювати зміни до адміністративного кодексу про відповідальність за збут самогону.