Ратно: за жорстоке вбивство школяру дали 13 років

У листопаді минулого року на Волині сталося резонансне вбивство – десятикласник вбив стареньку односельчанку, забрав у неї усі гроші, а потім, з метою приховати сліди злочину, намагався спалити тіло жінки у купі мотлоху.

За це школяреві доведеться 13 років провести у в’язниці, – повідомляє Під прицілом.

Трагедія сталася на початку листопада минулого року у селі Тур, що на Ратнівщині.

Того вечора 16-річний Олександр Міщук відпочивав у місцевому барі з друзями та братом. За випивку та наїдки хлопці розраховувалися разом.

Через деякий час компанія розійшлася – брат Олександра пішов зі своїми друзями, а школяр разом із товаришем вирішив продовжити гулянку в іншому закладі.

Після посиденьок хлопець вийшов на вулицю і зустрів свого товариша. В ході розмови Олександр Міщук зрозумів, що його знайомий чекає на таксі і попросився під’їхати з ним. На виклик тоді приїхав чоловік, якому, згідно з матеріалами кримінального провадження, Олександр був винен кругленьку суму – 100 доларів і 400 гривень.

Тож, коли молодики під’їхали до будинку, де проживає товариш Олександра, водій таксі почав з’ясовувати, коли ж хлопець поверне борг. Однак, коли десятикласник зрозумів, що мова зараз піде про гроші, то різко вискочив з авто і кинувся тікати.

Зрештою хлопець прибіг до рідного села Тур і пішов до односельчанки.

78-річна жінка жила сама і була дещо відлюдькуватою. Сусіди старенької розповідали, що родичів вона не мала і спілкувалася лише з кількома людьми у селі. Саме сусіди пенсіонерки надали жінці прихисток, носили їй їжу та давали одяг. Люди розповідали, що жінка ніколи нічого собі не купувала, а лише ходила по селу і збирала всяке лахміття.

colwidth-bfc6b9fffe5f0a8005aca1aa91ba7ce1

colwidth-e0ce111c86ca20bf934856752fed1609

Коли хлопець прибіг до будинку пенсіонерки, вона була на вулиці. Тоді хлопець взяв з землі поліно і вдарив жінку по голові. Від удару старенька впала на землю без свідомості, а хлопець кинувся до будинку шукати гроші.

За кілька хвилин Олександр Міщук вибіг з будинку старенької із барсеткою в руках, в якій було близько 20 тисяч гривень. Хлопець подумав, що старенька померла і для того, щоб приховати сліди злочину школяр закидав стареньку жінку лахміттям і підпалив його.

Після цього у Ратно він придбав автомобіль «Таврія» за 800 доларів.

colwidth-a382504bae501d7c53880c1fe388ae8b

Через кілька днів хлопця затримали правоохоронці.

Розслідуванням цього звірського вбивства займалися слідчі СВ УМВС області.

Одразу після затримання хлопця помістили до ізолятора тимчасового тримання, а слідчі взялися клопотати про численні експертизи та дослідження.

Проти нього відкрили кримінальне провадження за статтями, які передбачають грабіж та умисне вбивство.

Як під час досудового слідства, так і в суді хлопець не визнавав свою провину і намагався довести, що гроші він заробив на здачі металолому.

Однак усі докази по справі вказували на те, що саме Олександр Міщук безжально вбив, пограбував та підпалив бабусю.

Найстрашнішим у цій історії є те, що в той момент, коли хлопець підпалював стареньку вона ще була жива. Про це свідчить висновок судово-медичної експертизи, в якому вказано, що після травми до настання смерті пройшло від 30 хвилин до 3-4 годин, а на момент дії вогню жінка перебувала в агональному стані.

Зрештою, вироком Ратнівського районного суду хлопця засудили до 12 років позбавлення волі, але з врахуванням того, що молодик мав невідбутий строк покарання, остаточний термін покарання складає 13 років позбавлення волі.

Однак захисник засудженого подав апеляційну скаргу, в якій просив вирок скасувати, а провадження закрити.

Колегія суддів Апеляційного суду Волинської області під головуванням судді Сергія Міліщука залишила апеляційну скаргу обвинуваченого без задоволення, а вирок Ратнівського районного суду без змін.