Ковельські міліціонери «кришують» вирубку лісу?

Ковельські міліціонери не вбачають ознак кримінального правопорушення у незаконній вирубці лісу.

Про це пише Kowel.com.ua.

Неподалік села Поворськ Ковельського району в січні цього року було викрадено 172 дерева, чим заподіяна шкода лісовому господарству на суму 110,4 тисячі гривень. Крадену деревину з найближчого лісу злодії перетягнули на пилораму – метрів за сто.

Підоспіла лісова охорона Підрізького лісництва повідомила про даний факт Ковельський міський відділ УМВС України у Волинській області. У всякому разі так вимагають інструкції, яких дотримуються лісівники.

Під час виїзду для огляду місця події незаконно зрізану деревину було виявлено на подвір’ї та біля офісу ТОВ «Волиньнадратрейд», що знаходиться у Поворську по вулиці Лесі Українки, 67. Правоохоронці з’ясували, що на фасаді приміщення підприємства є камери відеоспостереження, інформація з яких записується на пристрій, що розміщений всередині будівлі.

21 січня старший слідчий капітан міліції Катерина Виндюк вилучає записуючий пристрій «ASHUA» і аж через два тижні  – 3 лютого – у даному кримінальному провадженні призначає комп’ютерно-технічну експертизу з метою встановлення, чи наявна на жорсткому диску вилученого пристрою інформація про здійснення відеоспостереження за 18 січня 2015 року на подвір’ї ТОВ «Волиньнадратрейд». Саме в цей день злодії перетягнули сюди деревину. Експерт підписує висновок 27 березня – через три з половиною тижні, вказуючи, що відеозаписи за 18 січня – відсутні.

Допитаний в якості представника потерпілої сторони інженер охорони і захисту лісу СЛАТ «Тур» Василь Козак показав, що ділянка, де виявлена незаконна порубка, знаходиться в межах захисної смуги вздовж автомагістралі державного значення «Київ-Ковель-Держкордон» – на відстані менше 50 метрів.

Свідки старший майстер лісу Микола Музичук та майстер лісу Олександр Осійчук вказали, що при здійсненні обходу 10-го кварталу Підрізького лісництва вони побачили 172 пні від зрізаних дерев. При цьому була вибірковість порубки за діаметром розміром до 20 сантиметрів. В подальшому, внаслідок огляду прилеглих територій, ними ж вищеописану деревину виявлено складеною на території ТОВ «Волиньнадратрейд».

Допитаний свідок Олексій Нілов, який виконує функції охоронця на ТОВ «Волиньнадратрейд», переконував, що 18 січня на робочому місці не був, а заміняв його Анатолій Шворак. За словами Нілова, відеоінформація з камер відеоспостереження записується автоматично, але ніяких дій для її спотворення чи знищення він особисто чи хтось з його відома не здійснював. Пояснити, чому серед записів відсутні відомості за 18 січня не зміг.

Свідок Шворак розповів, що час від часу підзаробляє на ТОВ «Волиньнадратрейд» шляхом разових виходів для різної роботи. 18 січня за проханням знайомих дійсно тут перебував. Ближче до вечора на територію підприємства підводою приїхали незнайомі йому чоловіки та, нічого не пояснюючи, вивантажили деревину на подвір’ї. Впізнати при нагоді їх не зможе, також йому нічого невідомо з приводу відсутності відеозапису.

Директор ТОВ «Волиньнадратрейд» Євген Пономаренко теж не зміг нічого толком пояснити: хто та навіщо вивантажив лісопродукцію на території належного йому підприємства, яку виявлено працівниками Ковельського СЛАТ «Тур». Слідча Катерина Виндюк чогось не уточнила, що ця лісопродукція – крадена. А робітники разом із директором можуть бути у зговорі із крадіями?

До речі, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зазначається, що засновником та директором ТОВ «Волиньнадратрейд» з 5 травня 2014 року є Максим Філіп’єв (розмір його внеску до статутного фонду складає всього лише 1 тисяча гривень). Місцезнаходження юридичної особи: Ковельський район, село Дубове, вулиця Кутузова, будинок № 26. Але у цьому селі такої вулиці нема! А ось у Ковелі на вулиці Кутузова в будинку № 26 за радянських часів була контора СПМК-6 тресту «Волиньспецсільгоспмонтаж».

Слідство залучило спеціаліста від Державної екологічної інспекції у Волинській області для визначення істотних відомостей. Згідно отриманої від старшого державного інспектора ОНПС Держекоінспекції довідки, «сума збитку, завданого СЛАТ «Тур», становить 110454 гривні 83 копійки, порубка скоєна на території, яка не відноситься до природно-заповідного фонду України, а питання істотності завданої шкоди не входить до компетенції Державної екологічної інспекції».

За словами Катерини Виндюк, незаконна порубка дерев підпадає під ознаки кримінального правопорушення лише в тому випадку, якщо заподіяно істотну шкоду, а масштаб та кількість вирубаної деревини, з урахуванням площі лісових насаджень СЛАТ «Тур» та об’ємів деревини, що знаходиться на ній, не може визнаватись істотною шкодою, заподіяною товариству вищеописаними діями лісокрадів. Лісосмузі, вздовж автомобільної дороги, взагалі не було завдано істотного пошкодження. «…варто зауважити, що незаконно вирубана деревина була вилучена та передана представнику СЛАТ «Тур», тому безпосередня майнова шкода потерпілому була відшкодована», – пише слідча.

«Цікава міліцейська філософія: розміри заподіяної шкоди зовсім невеликі, бо зрубано лише 172 дерева, а сума шкоди лісовому господарству не така вже й велика – 110,4 тисяч гривень. Мабуть, для міліції ліс не дуже товстий, тому й шукали злодіїв не так наполегливо», – розповідає інженер охорони і захисту лісу СЛАТ «Тур» Василь Козак.

Відтак, капітан міліції Катерина Виндюк постановила, що у цьому випадку відсутні ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 246 КК України, та закрила справу.

«Ковельська міліція легко прогнозована, бо стиль її роботи у боротьбі з лісокрадами – валяти дурня. Результат такого «слідства» ми передбачали ще до його початку», – наголошує Василь Козак.

1 2