Кадрова імпотенція на Волині

На Волині лише чотири райдержадміністрації забезпечені керівниками відповідно до штату. Решта 12 очікують призначень понад півроку.

Понад рік тому Петро Порошенко переміг на виборах Президента, – пише журналіст-свободівець Петро Герасименко на сторінках видання «Вголос».

Коаліція у складі «Народного фронту», «Самопомочі», «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», Радикальної партії та «Батьківщини» більше ніж сім місяців намагається щось там реформувати, а Арсеній Яценюк очолює Кабмін понад 16 місяців. За такий великий проміжок часу нинішня влада досі не спромоглася не те що на системні перетворення, а й на кадрові призначення, залишивши окремі райони без керівництва.

Складно логічним мисленням осягнути дії чи бездіяльність Кабміну і Президента щодо непризначення голів районних адміністрацій, їхніх заступників. Можливо, не змогли підшукати гідних? Чи бажають зекономити на посадах? А може, між вищими гілками влади точиться запекла боротьба за посади, і їх розглядають як засіб під час виборчої кампанії, а не як потрібна для місцевих громад інституційна одиниця?

Коли в липні минулого року головою Волинської ОДА став Володимир Гунчик, він одразу ж, надуваючи щоки, заявив, що багато голів і заступників голів РДА перебувають не на своїх місцях. І самовпевнено пообіцяв негайно це вирішити і сформувати ефективну модель управління.

Але минає рік, а очільник облдержадміністрації так і не зміг побудувати в області елементарну владну вертикаль. То про які системні реформи чи децентралізацію може йтися, якщо владна коаліція не спроможна навіть відшукати і призначити людей на посади чи елементарно не хоче цього робити? Якщо в районах немає влади, значить, влада не знає, що має робити на місцях.

Зараз два райони Волинської області (Любомльський і Ратнівський) не мають ні голів РДА, ні заступників. Районами фактично керують радники голови ОДА Володимира Гунчика, їм допомагають керівники апарату.

Ще шість районів (Володимир-Волинський, Горохівський, Локачинський, Старовижівський, Камінь-Каширський, Шацький) мають лише голів РДА. На інших посадах немає нікого, подекуди є радники та керівники апарату.

Чотири райони мають голів РДА та по одному заступнику:

– Луцький – голова РДА та заступник з гуманітарних питань (немає першого заступника);

–Рожищенський – голова РДА та заступник з гуманітарних питань (немає першого заступника);

– Ковельський – голова РДА та перший заступник (немає заступника з гуманітарних питань);

–Турійський – голова РДА та перший заступник (немає заступника з гуманітарних питань).

І лише чотири райони Волинської області (Іваничівський, Маневицький, Ківерцівський, Любешівський) мають укомплектовані штати виконавчих органів (голова РДА, перший заступник, заступник голови РДА).

Схожу ситуацію спостерігають і в інших областях України. Це свідчить про кадрову імпотентність владної коаліції в особі «Народного фронту», «Самопомочі», «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», Радикальної партії та «Батьківщини». Разом із системним блокуванням реформ така картина створює особливо негативне враження і ставить під глибокий сумнів здатність нинішньої місцевої волинської і центральноукраїнської влади на рішучі перетворення в країні.