Яценюк легалізував псевдоволонтерів, – активіст

Постанова Кабміну, яка встановлює порядок публічного збору благодійних пожертв для військових, по суті легалізує будь-кого із псевдоволонтерів.

Про це у соціальній мережі Facebook написав громадський активіст Сергій Абрам, який послідовно бореться із псевдоволонтерами в Луцьку.

Подаємо його допис без жодних правок і змін:

«Julia Yevpack, Viki Dvorak, Любава Казмірчук, ви дійсно вірите в те що це краще рішення?

Тепер будь-який з псевдоволонтерів яких ми ловили – в межах закону. Всі, хто не фонд тепер діють поза законом…тобто тепер шахраї мають право визивати міліцію і будуть праві…

Яценюк не вказав:

– Що мені зробити якшо я побачу порушення даного рішення?

– Куди дзвонити, які санкції передбачені?

– Яка відповідальність грозить порушникам кримінальна чи адміністративна?

– Чому лише для волонтерів які збирають на АТО, чому не на всіх?

Lipska Nataliya, написала так:

– збирати кошти можуть лише БФ, або на користь МО. А як же офіційно зареєстровані волонтери АТО? Виглядає, що тепер не може бути жодних волонтерських скрирьок. Як і скриньок ГО до речі.

– “Установлення скриньок у торговельних центрах або інших громадських місцях може здійснюватися за умови забезпечення належного контролю за їх збереженням.” Як це має бути регламентовано? Хто має охороняти скриньки? Яким документом має бути задокументований “належний контроль”?

– “Розкриття скриньок здійснюється в службовому приміщенні благодійної організації комісією, склад якої затверджується керівником благодійної організації” Тут реально дурість. Що робити тим в кого нема офісу? Як скринька стоїть в супермаркеті, то і вилучали завжди там і рахували разом з працівниками закладу. А тепер як? Зібрати всі скриньки з 5 міст і рахувати у себе.

Але найгірше що це рай для гавнофондиків, тобто фактично законна можливість покласти собі в кішеню частину суми, ну бо як всі свої рахують, то хто ж дізнається, бо по цій же постанові тепер ніхто без згоди самих їжачків не має права пхати туди носа – “До складу такої комісії (власне ті, хто гроші рахує) можуть включатися представники громадських об’єднань (за згодою)” За чією згодою чітко не прописано».

Нагадаймо, раніше у Фундації розвитку громад назвали цю урядову постанову потрібною.