Луцьк: проведуть збори, щоб повернути мешканцям гуртожиток

Члени виконкому Луцької міської ради підтримали проведення громадських слухань біля гуртожитку на Дружби Народів, 4 , щоб повернути його мешканцям.

Таке рішення прийняли під час засідання виконкому Луцької міськради у середу, 8 липня.

Як розповів ініціатор рішення Ігор Поліщук, судяться за переведення гуртожитку на баланс міста ще із 2008 року. Проте тоді справа там «застрягла». Нині Ігор Поліщук та Андрій Осіпов готують судовий позов до ПАТ «Електротермометрія», аби таки домогтися правди.

Також він пропонує провести збори, аби вчинити громадський тиск на власника, адже таким чином вже вдалося вирішити ситуацію навколо гуртожитку на Привокзальній, 13. Крім того, планують звернутися до власників, аби ті провели збори акціонерів та погодили передачу гуртожитку на баланс міста.

Натомість депутат Євгеній Ткачук запропонував не судитися, бо це тільки затягне справу. Тому він запропонував у 2016 році передбачити в бюджеті 2 мільйони гривень на викуп гуртожитку в ПАТ «Електротермометрія». За його словами, проблема полягає у тому, що гуртожиток записаний до основних засобів підприємства.

Секретар міськради Сергій Григоренко відзначив, що треба юридичний висновок, чи законно за рахунок бюджету викупляти гуртожиток, житло у якому потім передадуть приватним особам. У підсумку поправку Ткачука про можливість викупу гуртожитку за гроші бюджету не підтримали.

Натомість член виконкому Юрій Довгун відзначив, що мешканці таки мають заплатити за свої кімнати, бо не можна просто взяти і передати їм житло безплатно. Він пояснив, що ціна житла буде невеликою – до 300 гривень за квадратний метр, тому заплатити таку суму вони собі можуть дозволити.