Луцьк: чиновники не знають, як створити сквер. ДОКУМЕНТ

Чиновники із Луцької міськради не спромоглися дати чіткої відповіді, як люди можуть ініціювати створення скверу.

Про це у соціальній мережі Facebook пише громадський діяч Михайло Шелеп.

Шелеп зазначає, що останнім часом довелось чути від лучан прохання допомогти зі створенням скверу у їх мікрорайоні. «Таким чином люди хочуть не лише озеленити місце проживання, а й захиститись від потенційних горе-забудовників з їх літніми кафешками та іншими так званими тимчасовими спорудами», – йдеться в дописі.

Тож Михайло Шелеп вирішив все розпитати у міських чиновників.

«Зателефонував у комунальне підприємство «Парки та сквери м. Луцька». Мене відразу переключили на директора підприємства Трикуша Анатолія Дмитровича. Попри те, що у нас є критичні зауваження по роботі цього керівника, відзначу, що частину інформації пан Трикуш мені надав. Принаймні те що знав. А знав він точну кількість парків, скверів і лугопарків. Навіть продиктував мені номери рішень сесій міськради, якими ці зелені зони були затверджені. Натомість про те, яка процедура створення скверів, хто може ініціювати це питання та які вимоги до таких територій, комунальник не знав», – переконує активіст.

Тож довелось таки надсилати запит.

«Але я був спантеличений змістом цієї відповіді: чиновники міськради м’яко кажучи мене послали. Причому послали аби як. Поясню в чому річ. По-перше, працівники управлiння мiстобудування та архiтектyри Луцької міської ради так і не відповіли по суті мого запиту. Отримавши відповідь, я так і не дізнався яким чином лучани можуть ініціювати питання про створення нових скверів.

По-друге, відіславши мене до Генплану міста, чиновники забули, що на сайті міськради цей план розміщений в дуже незручний спосіб: трьома погано видними картинками без необхідних додатків. Дізнатися із цих зображень про кількість та місцезнаходження скверів майже нереально.

А посилання на державні будiвельні норми (ДБН 360-92) ще більше мене загнали в тупик, адже нефахівцю в цій сфері знайти ці речі тут складно. Тому переглянувши цей документ я так і не зрозумів, що слід зробити, щоб місто отримало ще один сквер», – обурився Михайло Шелеп.

На веб-сайті міськради також нема узагальненої інформації про кiлькiсть та мiсцезнаходження паркiв i cквepів. Тобто лучанам про це дізнатися нізвідкіль.

«Вважаю, що чиновники Луцької міської ради халатно віднеслись до виконання своїх обов’язків та надали неповну відповідь на мій запит. Тому повторно звертатимусь до міської ради із проханням роз’яснити процедуру створення скверів у Луцьку. А згодом, дізнавшись запитувану інформацію, буду пропонувати чиновникам розмістити цю інформацію на офіційному веб-сайті міської ради», – додав він.