Ковель: судяться районна та сільська ради

У січні цього року депутати Ковельської районної ради створили тимчасову контрольну комісію щодо встановлення законності процедури надання земельних ділянок в межах Дубівської сільської ради.

До складу комісії увійшли семеро обранців: Михайло Киденько, Анатолій Корнійчук, Петро М’якота, Юрій Поліщук, Ольга Рудик, Галина Рябко та Сергій Повар, якого обрали головою. Було також встановлено її термін дії – чотири місяці, ‒ пише видання Kowel.com.ua.

У відповідь, Дубівська сільська рада, яку очолює Павло Безека, звернулася з адміністративним позовом до Ковельської районної ради. Позивач вважає, що відповідач вийшов за межі своїх повноважень, тому просив суд скасувати рішення щодо створення цієї комісії. Райрада позов не визнала і вважає свої дії законними.

Наділивши районні ради повноваженнями координувати на відповідній території діяльність місцевих землевпорядних органів, законодавець ставить собі за мету домогтися єдиних, заснованих на законі, підходів у галузі регулювання земельних відносин, в тому числі й в такому питанні, як порядок надання земельних ділянок. Для того, щоб реалізувати ці свої повноваження, районна рада вправі утворювати постійні та інші комісії, що й зробили на Ковельщині.

Суддя Ковельського міськрайонного суду Сергій Панасюк встановив, що підстав для скасування оспорюваного рішення немає, і у позові Дубівської сільської ради відмовив повністю.