Волинський воїн отримав орден. Посмертно

Родині воїна Михайла Ілляшука, який загинув 10-го лютого під Краматорськом, вручили орден «За мужність» ІІІ-го ступеня.

На жаль, нагорода – посмертна, із рук представника військової частини її отримав не Михайло, а його син, – повідомляє видання Буг.

Михайло – кадровий військовий, ніс службу у 1-шій Галицько-Волинській радіотехнічній бригаді, старший сержант Збройних сил України.

На Схід України кадровий військовий потрапив 3-го лютого цього року. Частина Михайла знаходилася за 45 кілометрів від зони бойових дій, неподалік військового штабу.

У той трагічний день військовослужбовці, які знаходилися у приміщенні своєї військової частини почули на плацу якийсь хлопок та вийшли подивитися, що трапилося. Серед тих, хто вибіг на вулицю, на жаль був і наш земляк, 1979 року народження.

Саме у цей день, 10 лютого, терористи почали масовий обстріл мирного міста Краматорська. За повідомленням прес-центру антитерористичної операції, бойовики використовували 300-міліметрові реактивні системи залпового вогню «Смерч». У Михайла влучило чимало осколків цієї потужної зброї.

«Пам’ять про нашого побратима, нашого друга жива! Ми вдячні йому за хоробрість, це стимул для нас усіх чинити так само, захищаючи рідну землю», – сказав у промові тимчасово виконуючий обов’язки командира військової частини А-2099 Дмитро Дар’їн.

Указ Президента України від 15 травня 2015 року про нагородження волинського героя зачитав полковник Андрій Ніколенко – заступник командира 1-шої Галицько-Волинської радіотехнічної бригади. В документі сказано: «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)».

Син та дружина, яка також несе службу у цій військовій частині, отримали із рук керівників бригади нагороду. А представники районної влади – голова Володимир-Волинської РДА Наталія Василець та голова райради Андрій Оніщук, ще й привезли подарунки синові героя, який 10-го липня святкуватиме свій день народження.