Віце-губернатор Волині подав у відставку

Представники ВО «Свобода» у виконавчій владі Волинської області – перший заступник голови Волинської ОДА Сергій Кудрявцев (на фото) і начальник управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Олександр Самосик – подали заяви про відставку.

Це сталося 7 липня, – пише «Вголос».

«Розвиток ситуації в країні та діяльність нинішньої владної коаліції у складі «Самопомочі», «Народного фронту», Блоку Петра Порошенка, Радикальної партії Ляшка та ВО «Батьківщина» демонструють принципові розходження між задекларованими намірами та реальними діями – як на рівні уряду, так і на місцях. Кабмін, президент і парламентська коаліція, на жаль, здійснюють курс, спрямований не на реальні реформи, а швидше на збереження олігархічно-корумпованої моделі», – йдеться у заяві «свободівців».

Також у документі зазначено, що практично всі ініціативи «Свободи», спрямовані на кардинальні реформи, базові перетворення та побудову держави на засадах соціальної і національної справедливості ігноруються й не беруться до уваги.

У заяві вказано на негативні тенденції в роботі місцевої влади:

«Негативні тенденції відбуваються і на місцевому рівні. Обласна влада взяла курс на здійснення примусової адміністративної реформи, ігноруючи думку громад і застосовуючи «колгоспно-примусовий» підхід. Такий стиль роботи все більше нагадує діяльність Партії регіонів при владі. Державні адміністрації на місцях перетворюються в засіб нав’язування приписів, які спускаються зверху. Відсутні ознаки реформування митниці як однієї з найбільш корумпованим структур в області. Подальшого розгулу набуває «бурштинова лихоманка». Нездорові тенденції не оминули і роботу обласної ради. Принципова позиція фракції ВО «Свобода» щодо недопущення «проштовхування» непрозорої адмінреформи, без урахування думки простих людей, а також обгрунтована критика діяльності нинішньої владної коаліції на загальноукраїнському та місцевому рівнях спричинили нездорову реакцію з боку керівництва Волинської облдержадміністрації».

Також у заяві констатується, що останнім часом спостерігаються все наполегливіші спроби вплинути на свободівців, які працюють в органах влади, прийшовши туди після перемоги Революції гідності. Від них стали вимагати повпливати на позицію фракції ВО «Свобода» в обласній раді, яка «не так голосує», попереджуючи, що інакше ці посадовці «не вписуються» в теперішню владну команду. Свободівців, які ще працюють у структурі ОДА, за таких умов пробують зробити заручниками ситуації.

«Отримавши декілька посад у структурі волинської влади, «свободівці» чесно й сумлінно виконували свої обов’язки, у т.ч. при потребі – на Сході України, під час будівництва фортифікаційних споруд, намагаючись максимально використати свої напрацювання та можливості для суспільного блага. Але тепер їх подальше перебування в органах виконавчої влади на Волині вичерпало себе і стає неможливим. Саме тому й було прийняте рішення про відставку першого заступника голови Волинської ОДА Сергія Кудрявцева і начальника управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Олександра Самосика із займаних посад. Обидва посадовці-націоналісти подали заяви про їх звільнення. Адже влада для націоналістів ніколи не була самоціллю, а тільки засобом для побудови динамічної, сучасної, високорозвинутої Української держави соціальної та національної справедливості», – наголошується у заяві.