Шацьк: у національному парку незаконно добувають пісок

На території Шацького національного парку на Волині незаконно видобувають пісок. Причому триває це з благословення прикордонників.

Про це йдеться у відеосюжеті телеканалу “Аверс”.

Біля самісінького кордону із Білорусією у Шацькому районі розташоване невелике село Кошари. Біля нього – так звані «Пісочні гори». Вони є частиною Шацького національного парку. Місцеві кажуть: ці гори – спокон віків, вони вже стали своєрідною місцевою пам’яткою, принадою для туристів.

«Це ж були такі гори, така краса. Діти, наші внуки приїздили – і зразу фотографуватися туди бігли», – розповідає місцева мешканка.

Перед горами – прикордонний пост. Журналістів через нього не пустили. Але кілька днів тому невідомі особи почали розкопувати гори та вивозити пісок. «І прикордонники брали в цьому активну участь», – ідеться в сюжеті.

Розмах робіт – вражає. До самовільного кар’єру від прикордонного загону веде дорога. Копачі розрили половину піщаної гори. Неозброєним оком видно, що працювала важка техніка.

Високий чин із прикордонної служби, яким миттю примчався на місце роботи журналістів, навідріз відмовився відповідати на запитання.

Натомість селяни вказують на сільського голову – без його відома нічого не відбувається.

Голова Пульмівської сільради Федір Гловацький підтвердив, що пісок вивозили з його благословення. «Ну і що, що заповідник? Ми його вивели за межі парку, вивели за межі села. Я хочу зробити документи на все це діло», – каже сільський голова.

Сільський голова зізнався, що сам дав команду прикордонникам пропускати техніку. Пісок вивозили на пляж і кладовище. Наразі ж він хоче виробити документацію для узаконення кар’єру.