Прокуратура відсудила пансіонат «Шацькі озера»

Майновий комплекс «Шацькі озера» вартістю більше 19 мільйонів гривень, за який 4 роки поспіль точилася битва між ПрАТ «Волиньтурист» та Фондом держмайна, таки повернули державі і довели, що майно завжди перебувало у державній власності.

Крапку у цьому питанні поставив Господарський суд Волинської області, – повідомляє Під прицілом.

Історія ця почалася ще у 2011 році, коли Генпрокуратура скерувала до прокуратури Волинської області завдання – провести перевірку і та з’ясувати в чиїй власності знаходиться пансіонат «Шацькі озера».

Таким чином, прокуратура області встановила, що ще у 2001 році виконавчий комітет Світязької сільської ради прийняв рішення «Про оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна». Іншим словами комплекс пансіонату, до якого входить сім корпусів та клуб-їдальня перейшов до ПрАТ «Волиньтурист».

Зважаючи на те, що ще за часів Радянського союзу пансіонат був у власності громадської організації профспілок, то при становленні УРСР, а в подальшому незалежної України, це майно повинно було б перейти у державну власність.

Однак, при прийнятті рішення, виконавчий комітет Світязької сільської ради не перевірив власника майна, а тому й віддав комплекс «Украпрофтуру» як правонаступнику профспілкових об’єднань.

Аби повернути майно у державну власність, обласна прокуратура ще у 2011 році скерувала позов до Господарського суду Волинської області.

З того часу справа уже тричі пройшла усі судові інстанції.

Зрештою, Вищий спеціалізований господарський суд таки визнав, що власником майнового комплексу «Шацькі озера» є держава. Єдиним невирішеним питанням у цій справі були строки позовної давності. Саме тому Вищий спеціалізований господарський суд вкотре повернув справу до суду І інстанції.

Виявляється, що ще у 2011 році прокуратура при подачі позову підняла питання про поновлення строків. Представник ПрАТ «Волиньтурист» та ПрАТ «Укрпрофтур» почали заперечувати проти задоволення клопотання про поновлення строків.

Тож суддя Господарського суду Волинської області Валентина Слупко прийняла рішення задовольнити позовну заяву прокуратури Волинської області та Фонду держмайна повністю.

Зауважимо, що якби відповідачі таки довели, що позивачі порушили строки позовної давності майновий комплекс і надалі був би у власності ПрАТ «Волиньтурист» та ПрАТ «Укрпрофтур».

Та навіть попри те, що справу розглядали 4 роки, сторони ще мають можливість оскаржити рішення суду І інстанції в апеляційному порядку.