Активіст назвав Андрейківа хабарником

Член громадської ради при ГУ ДФС у Волинській області, директор фірми «Клеодора-М» Юрій Матчук назвав колишнього начальника Волинської митниці Андрія Андрейківа (на фото) «дуже великим хабарником».

Таку заяву він зробив 7 липня під час прес-конференції нового керівника Волинської митниці Дмитра Якобчука.

Матчук розповів, що займався розмитненням транспорту, тому співпрацював з митницею певний час. Проте після приходу на Волинську митницю «дуже великого хабарника» Андрейківа з ним не вдалося «налагодити співпрацю».

«Весь 2014 рік ми пробували налагодити співпрацю», ‒ зазначив Матчук. Проте він розповів, що розпочалися «гоніння на бізнес» ‒ митники почали підвищувати митні збори, щоб «задушити» підприємців.

«Додам, що станом на сьогоднішній день під час проведення війни в країні повернуто за січень-травень 2015 понад 600 тисяч гривень незаконно нарахованих платежів», ‒ зазначив Юрій Матчук.

Він розповів, що після призначення Андрейківа, той почав «перешкоджати». «На жаль, у нас керує не закон, а право начальника», ‒ сказав Юрій Матчук.

Зауважимо, що Андрейків у інтерв’ю Лівому берегу говорив про Матчука наступне: “За період 2012-2014 років тільки на Волинь було завезено 6 тисяч ніби розібраних машин: кузови — окремо, двигуни — окремо. Але тут вони одразу збиралися, утім, акцизи сплачено не було. На кожній машині економія для ділків складала $10-20 тисяч. Це були престижні марки авто — BMW, Мерседес, Ауді. І ще коли тривало переоформлення Ягодинської митниці, ми стали надсилати запити в різні установи. І з’ясували, що компанія, яка завезла безмежну кількість кузовів, при обороті в 30 млн грн. сплатила податку на прибуток в сумі аж 2 тисячі грн. Стали аналізувати пов’язаних осіб і побачили, що там є сім компаній, де засновником одна і та сама людина – Юрій Матчук, такий собі місцевий активіст, який визнав, що давав раніше хабарі, але після Революціі Гідності “прозрів”.

“Він є автором скарг і звернень щодо митниці. Також дивом увійшов до керівництва Громадської Ради місцевого ДФС, перебуваючи під слідством за підробку та ухиляння від сплати податків! Далі – ще дивніші речі: місцева прокуратура клопоче звільнити його від покарання за спливом строків давності. І це при тому, що митниця надіслала матеріали з-за кордону щодо податкових зловживань компанії. При цьому три фірми банкрутують, а ще дві під слідством. На додачу, в них була кредиторська заборгованість перед нерезидентами у розмірі 6 млн євро, а нерезиденти ці — якісь панамські чи віргінські офшори… Ми цю схему повністю викрили. У відповідь – скарги, закриті справи і статус члена Громадської Ради ДФС. Виходить, що можна ввести тисячі панамських кузовів, плювати на закон, блокувати адмінбудівлі, обзивати посадовців і тобі все зійде з рук”, – додав Андрейків.