Бунт на Теремно: забудовник і мешканці знайшли компроміс

У Луцькій міській раді на зустрічі підприємця Орисі Шеремети, представників мерії та жителів вирішили, що підприємниця має підготувати новий проект благоустрою території та винести його на обговорення місцевих жителів. Після погодження проекту з жителями його розгляне виконком міської ради.

Зустріч відбулася 7 липня у міській раді.

У засіданні взяли участь ініціативна група мешканців вулиці Теремнівсьської, депутат міської ради Павло Данильчук, перший заступник міського голови Тарас Яковлев, начальник управління підприємництва і реклами Олександр Козлюк, керівник управління містобудування та архітектури Леонід Герасимюк та очьник екологічного управління Анатолій Галамазда, член виконкому Олег Бондарук.

Забудовники та чиновники показали мешканцям усі документи на будівництво.

Проте це не переконало людей. Хвилює людей термін дії оренди ділянки, який уклала попередня орендаторка території. «Якщо договір не переукладено, то питання на якій основі Шеремета користується тими 17 сотими землі?» – запитала мешканка будинку.

Начальник управління екології Анатолій Галамазда відповів, що встановлювати такі споруди у цій зоні можна. Однак, Теремно – прибережно-захисна смуга, тому оренду з попереднім підприємцем Антоняк після закінчення у 2013 році не продовжили. Наразі підприємець Шеремета звернулася у міську раду з проханням виключити ділянку землі з прибережно-захисної зони зоні.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО КОНФЛІКТ НА ТЕРЕМНІВСЬКІЙ

«Це нормальна практика, коли в парках, скверах чи природоохоронних зонах розміщують кафе», – сказав Тарас Яковлев. Водночас він зазначив, що це можливо, якщо все робиться згідно з законодавством України. «Ми готові зробити майданчики, доріжки, смітники», – сказала Орися Шеремета.

Обговорення тривали близько півтори години. Жителі емоційно реагували на обговорення.

Наприкінці Олександр Козлюк запропонував підприємниці написати гарантійний лист, у якому буде перераховано, які заходи з благоустрою території вона виконає та у який термін.

Зрештою, забудовниці доручили продумати організацію місця відпочинку, організувати туалети, доріжки, баки для сміття. Люди також хочуть дитячий та спортивний майданчики, розглядають можливість влаштування парковки. Після підготовки проекту його винесуть на обговорення з місцевими мешканцями. І лише після того, як узгодять усі деталі, передадуть для затвердження виконкому міської ради.