Активісти закликали головного митника Волині «стати прозорим»

Член виконкому Луцької міської ради, активіст “Самооборони” Богдан Климчук закликав виконувача обов’язків начальника Волинської митниці Дмитра Якобчука організувати прозорий конкурс прийому на митницю та залучити громадськість до контролю на митниці.

Про це стало відомо 7 липня під час прес-конференції головного Волинського митника.

«На даний момент є інформація, що повертається на посаду заступника Волинської митниці Юрій Терещук – зять сина відомого прокурора Волині часів Гіля», – розповів Богдан Климчук.

За його словами, передбачено й інші «гучні» призначення: начальником пункту пропуску «Устилуг» може стати похресник Калетніка та інші «ставленики Януковича» та близькі до Микитюка люди. Тому він попросив Якобчука організувати прозорі призначення на митницю.

«Не стоїть питання, що хтось там був у близьких відносинах. Що таке близькі відносини? Якщо людина десь колись пересікалася в роботі, то це вже близькі відносини, і поставити на ній хрест не дивлячись на моральні та професійні якості? Це неправильно, я вважаю», – зазначив Якобчук.

Тому він не розуміє, який стосунок до призначень мають Гіль чи Терещук, і повідомив, що хоч подання робить він, то це відбувається згідно з номенклатурою ДФС, і люди будуть призначені на посади після співбесіди поїздки в Київ, стажування тощо. Щодо спільного контролю з громадськістю Якобчук повідомив, що згідно з Законодавством в зоні митного контролю можуть діяти тільки посадові особи митниці.

«За межами пункту митного пропуску- будь-ласка, я не проти цього»,- сказав Якобчук. Проте якщо з’явиться законодавча норма про співпрацю з громадськістю начальник митниці «лише за». Водночас голова «Автомайдану України» Олег Бонадарук спитав Якобчука, чи готовий він зняти свою кандидатуру на начальника митниці і пройти конкурс, як це було зроблено в Одесі «Якщо це буде позиція Державної фіскальної служби – я готовий»,- відповів Якобчук.

Також він додав, що до 21 липня він лише виконуючий обов’язки. Після цієї дати, якщо з’являться інші кандидати, він готовий до конкурсу.