Головні «на районі»: Любешів

Якщо кажуть “Глухе Полісся”, то це, певно, найбільше стосується Любешівського району. Ще в 70-х роках минулого століття до половини населених пунктів автотранспортом дістатися було неможливо — необхідне сюди в прямому сенсі слова скидали з літаків.

З часом збудувалися дороги, адміністративні приміщення, осушувалися болота, й зараз Любешівський район перетворився на своєрідну чарівну перлину для туристів, які полюбляють дику природу та не бояться комарів, які тут кажуть, “найбільші в світі”.

 

Герої публікації розташовані в алфавітному порядку

________________________________________________________________

 

top-photoІгор ЄРЕМЕЄВ

Народний депутат. Ігор Миронович не міняє коней на переправі. Він впевнено виграє вибори на 23 вибочому окрузі, незважаючи на повністю комунізований Любешівський район. Тут він на минулих позачергових виборах 2014 року набирав 41 988 голосів, що становить 40.90 % виборців. Щоправда, рейтинг довіри підупав, в порівнянні з виборами 2012, де він переміг Анатолія Грицюка – 50 998 голосів (48.50%).

Загалом Ігор Єремеєв ніколи не цурався їздити по своєму округу і роздавати допомогу-подарунки. Сам запевняє, що робить це кілька разів на місяць.

Детальніше про Ігоря Єремеєва читайте в публікації про Камінь-Каширський район.

 

korecВасиль КОРЕЦЬ

Екс-голова Любешівської РДА та депутат районної ради кількох скликань.

Василь Трохимович очолював район двічі. Кажуть, що він “був ставлеником та правою рукою некоронованого царька Любешівщини, нардепа-комуніста Адама Мартинюка”.

“Після КПУ пішов в Аграрну партію, котра потім як Народна Партія увійшла до блоку Литвина, так відтоді – нікуди… Не перебігаю з однієї в другу”, – казав колись в інтрев’ю Волинській газеті Василь Корець.

Після Майдану попав під люстрацію.

Зазначимо, що останні роки Василь Корець серйозно хворів. Зараз він допрацювує заступником директора з господарських питань в Любешівському технічному коледжі ЛНТУ.

Біографічні дані: 1960 року народження, освіта вища.

Працював: у 1992-1993 роках екологічним інспектором та був інціатором створення Природно-заповідного парку “Прип’ять-Стохід”. Був Любешівським селищним головою до 1993 року. В 1994 прийняв присягу держслужбовця. Свого часу керував двома лісгоспами (Любешівським, Камінь-Каширським).

 

котеленецьВіталій КОТЕЛЕНЕЦЬ

На важливо хто очолює лісгосп, важливо те, що керівник лісгоспу — ключова фігура для таких районів, як Камінь-Каширський, Любешівський і Маневицький. Зараз лісами Любешівщини завідує Віталій Котеленець.

Керує він з 26.03.2013 р.

За час існування підприємства площа створених лісових культур становить 3217 га. Кількість працюючих − 95. Середня заробітна плата  штатного працівника по підприємству на 2013 рік становила 2972 грн.

Віталій Віталійович раніше був депутатом обласної ради від Народної партії.

Біографічні дані: Народився у смт Колки у сім’ї педагогів, тут здобув середню освіту, вступив до Львівського лісотехнічного університету, вивчився на інженера лісового господарства. Трудову діяльність розпочав у 1986 році інженером Української комплексної лісовпорядної експедиції. З 1989 р. по 2008 р. працював у Колківському держлісгоспі на посадах інженера-технолога консервного цеху, лісничим Колківського лісництва, головним інженером та головним лісничим. З 2008 р. по 2010 р. – директор ДП «Любешівське ЛМГ», відтак очолив ДП «Колківське лісове господарство», згодом знову призначений на посаду директора ДП «Любешівське ЛМГ», де працює по сьогодні.

 

кравчукПетро КРАВЧУК

Український літератор, краєзнавець, автор шести науково-популярних та краєзнавчих книг.

Він – почесний громадянин краю.

Петра Кравчука шанують за його копітку подвижницьку роботу як автора «Книги рекордів Волині», яка кілька разів перевидавалася з доповненнями. Вперше рекорди вийшли друком в  2005. Після нього ідею “Книги рекордів” запозичили чимало областей, а першою АР Крим.

Цікавий факт, що торік восени Петро Кравчук виростив найбільший в Україні гарбуз – вагою 120 кілограмів 500 грамів. (фотка класна http://www.ridneselo.com/node/10461)

Біографічні дані: Народився Кравчук Петро Авксентійович 12 липня 1947 року в селі с. Гірки Любешівського району Волинської області в українській православній родині хліборобів. Після армії, з лютого по березень 1970 року, працював електромеханіком Камінь-Каширського районного вузла зв’язку. З 1976 року на силікатному заводі, де й працював до 1989 року (з 1984 — директором заводу). Неодноразово обирався депутатом Зарудчівської сільської ради.

У 1989 році створив перший в Україні всесоюзний науково-технічний кооператив — Любешівський міжгалузевий кооперативний центр науково-технічної інформації «Ерудит». У 2001 році вийшов на пенсію.

 

Кух Олег та Гузь ІгорОлег КУХ

Голова Любешівської РДА. Його називають, так само, як і голову райради «рекомендованим місцевим ГО «Майдан-Любешів». Працює з квітня минулого року.

За минулий рік задекларував сукупний дохід – 41 202 грн., в т. ч. заробітна плата – 39 103 грн.

З майна – земельні ділянки площею 600 кв. м., 362 кв. м., 238 кв. м., автомобіль Mercedes – Benz S – 350, 1995 року випуску, причіп до легкового автомобіля, 1991 року випуску.

Біографічні дані: народився 22 січня 1976 року в с. Великий Курінь Любешівського району, Волинської обл. У 1998 році закінчив Волинський державний університет ім. Лесі Українки, 1998 р., за спеціальністю «Історія, викладач історії». З 2008 року працював у Національному природному парку «Прип’ять – Стохід».

 

flfvАдам МАРТИНЮК

Мабуть, чи не 90% мешканців району назвуть Адама Івановича не інакше як батьком. Стільки скільки зробив для малої батьківщини Мартинюк — не спромігся жоден депутат будь-якого скликання. Саме завдяки йому в районі є дороги, зокрема і до його рідного села Ветли, яке довгий час, а можливо й донині, є вотчиною депутат. Тут місцеві стоять за нього горою.

І хоча зараз Комуністична партія України, де він останніх надцять років був другою скрипкою, не в фаворі, Адам Іванович все ж декількома дзвінками може вирішити багато питань. Та й грошей за стільки років кар’єри (чотири рази був перши заступником голови Верховної Ради України), певно, встиг назбирати.

Біографічні дані. Народився 16 серпня 1950 у селі Ветли (на хуторі Зарогізне) Любешівського району Волинської області. Навчався у Ветлівській середній школі. У 1967–1968 роках працював лаборантом у цій же школі. Листопад 1990 — вересень 1991 — перший секретар Львівський міського комітету КПУ. 1992-1993 — головний редактор газети «Товариш». 1991-1993 — член Соціалістичної партії України. Член Комуністичної партії України (з 1970). З 1993 (після відновлення КПУ) — головний редактор газети «Комуніст» (до жовтня 1997). Лютий 1997-1998 — голова Центрального штабу виборів КПУ. Народний депутат України 3,4,5,6,7 скликань.

 

МатейчикВасиль МАТЕЙЧИК

Директор СМП «Любешівагробуд», колишній депутат обласної ради, екс-керівник та екс-перший секретар партійного осередку КПУ. Василь Павлович і досі є впливовою людиною в районі, адже більшість тендерів на будівництво соціальних об’єктів району вигравав «Любешівагробуд».

Зараз підприємство переживає не найкращі часи. «Прокуратура Любешівського району повернула спільному міжгосподарському підприємству «Любешівагробуд» нерухоме майно, яке підлягає реалізації задля погашення боргів підприємства перед державним бюджетом», – писали ЗМІ.

Нині тут займаються будівництвом, виготовленням бруківки, надають відповідні послуги населенню.

Біографічні дані: 1957 року народження, освіта незакінчена вища, член Комуністичної партії України.

 

 

Нагорний-П.Н.1Петро НАГОРНИЙ

Голова Любешівської районної ради від демократичних сил. Працює з 27 лютого 2014 року. Призначення Нагорного підтримали 34 депутати. Щоб перебувати на посаді голови ради новопризначений посадовець призупинив своє членство в партії «Наша Україна».

Біографічні дані: народився 25 квітня 1966 року. У 1990 році закінчив Луцький Педагогічний  інститут імені Лесі Українки та отримав диплом  вчителя фізики та математики. Працював вчителем фізики, потім заступником директора Любешівської середньої школи. Був начальником відділу молоді та спорту Любешівської районної державної адміністрації, директором загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Угриничі. У 2006-2010 роках працював заступником голови Любешівської районної ради.

 

Антон СТАШЕВСЬКИЙ

 

ЧИТАТИ ПРО ВПЛИВОВИХ ”РАЙОННИХ” ЛЮДЕЙ:

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ;

КОВЕЛЬСЬКОГО;

ГОРОХІВСЬКОГО;

КАМІНЬ-КАШИРСЬКОГО;

КІВЕРЦІВСЬКОГО;

ЛУЦЬКОГО;

ЛОКАЧИНСЬКОГО.