На Волині просять суворіше карати паліїв трави

На Волині зросла кількість пожеж, які виникають через необережне поводження з вогнем, найчастіше під час спалювання сухої трави.

Про це повідомив 6 липня керівник управління ДСНС у Волинські області Володимир Грушовнічук.

Зокрема він зазначив, що навіть зараз у Камінь-Каширському районі – 4 пожежі, 1 ліквідували вчора. Розгортання відбуваються на торфовищах, які надзвичайно важко загасити.

Також голова ДСНС зазначив, що виникають труднощі з їх гасінням через нестачу поблизу водних ресурсів, тому до співпраці долучають «водників».

«Ситуація не критична, але близька до такої», ‒ зазначив Грушовнічук. Тому він наголосив на необхідності інформування щодо небезпеки спалювання сухої трави у таку жарку погоду. До того ж, за його словами, потім важко знайти винуватця. Проте одного з «паліїв» зловили – він сплатив 184 гривні штрафу, хоча завдані збитки значно серйозніші.

Губернатор Володимир Гунчик попросив звернутися до УМВС, щоб покарати винуватців суворіше. Він наголосив, що на Волині ‒ найбільші запаси торфу в Україні, але не можна дозволити «випалити» їх через необережність. Тому в майбутньому він пропонує правоохоронцям проводити розслідування по кожному випадку окремо з дорученням екологів.