На Волині «підсумували» весняний призов та розповіли про літній

На Волині виконали завдання з весняного призову на 100%. Зараз відбуваються заходи з мобілізаційного розгортання шостої хвилі мобілізації.

Про це під час оперативної наради 6 липня повідомив виконувач обов’язків начальника відділу оборонно-мобілізаційної роботи Волинського обласного військового комісаріату підполковник Геннадій Лічман.

Водночас він зазначив, що не обійшлося без «проблем», які виникали переважно через ставлення громадян. Дехто намагається активно уникати призову. Проте Лічман додав, що таких військовозобов’язаних розшукують та притягають до відповідальності.

Також він нагадав, що з 19 червня розпочалися заходи 6 черги мобілізаційного розгортання. Зараз проводять оповіщення та медичні огляди. Потім мобілізованих відправлятимуть на курси підготовки. Проте підполковник каже, що вже на цьому етапі виникають проблеми, зокрема за 17 діб оповіщено лише 25%, а це дуже низький показник. Тому він просить місцеву владу проконтролювати процес.

Губернатор Волині Володимир Гунчик повідомив, що можливо при ОДА також створять пункт оповіщення. Він зазначив, що існує необхідність посилення оповіщення на пункті пропуску у Шацькому районі, куди зараз з’їжджаються відпочивальники з усієї України.

«Я хочу щоб пансіонати максимально працювали, але нас ніхто не звільняв від мобілізації», ‒ зазначив Гунчик.

Геннадій Лічман резюмував, що вже з 9 липня має розпочатися відправка призваних до центрів військової підготовки. 90% з призваних проходитимуть службу у Волинській області. Поряд з тим Лічман зазначив, що, згідно з указом Президента, мобілізовані не будуть проходить службу у зоні бойових дій на Сході України.