Луцькі політпідсумки: 29 червня – 5 липня

Про політпідсумки. У цих публікаціях ми збиратимемо найцікавіші політичні події тижня та аналізуватимемо їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, ми, як і більшість лучан, можемо не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробуємо пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

******

У сьогоднішніх політпідсумках йтиметься про скандал, пов’язаний з народним депутатом Ігорем Гузем, заявами революціонерів стосовно Волинської митниці та спробами врегулювати проблему рожищенських кар’єрів.

******

Для публічної (видимої) частини політичного життя Луцька тиждень, що минув, видався на диво спокійним. Перші дні хіба запам’ятаються неприємностями, в які втрапив народний депутат від “володимирського” округу Ігор Гузь. Він з колегою Ігорем Васюником влаштував відпочинок для дітей учасників війни на Сході відпочинок в пансіонаті «Шацькі озера».

Мама одного з відпочивальників Наталія Задорожна поскаржилася на погані умови та хамство. Така інформація депутата подивувала. За словами політика, він двічі був був у таборі й ні від кого не чув зауважень ні щодо проживання, ні щодо харчування, ні щодо дозвілля. Та й скарг від інших людей не почули.

Очевидно, що народний депутат не винен в цій ситуації. А хто провалився: його команда чи працівники пансіонату – інше питання. Однак цей привід для критики нардепа вже використали і будуть використовувати його опоненти.

******

А ще на початку тижня на ВолиньPost з’явилося інтерв’ю з екс-нардепом від Луцька Ігорем Палицею. Говорили багато і про різне. Зайшла мова й про Луцьк. Зокрема, Палиця заявив: хочу бачити мером міста керівника фонду “Новий Луцьк” Олександра Товстенюка. Заразом спростував інформаію, що сам йде на мери.

 

У те, що Товстенюк піде на вибори і боротиметься за крісло міського голови, мені й досі не дуже віриться. Занадто багато у нього мінусів, які при потребі можуть показати його потенційні опоненти. У цьому випадку більш ймовірним виглядає варіант з балотуванням Ірини Констанкевич, а заяви по Товстенюку – це спосіб введення в оману противника. Хоча з іншого боку опоненти команди Палиці мали б підготувати досьє по кожному потенційному кандидату.

******

До середини тижня життя “розкочегарилося” і з’явилися цікавіші інфоприводи. Постаралися революціонери. Спочатку вони поїхали в Рожищенський район, де роками не вирішується проблема, яка турбує місцеве населення. Вантажівки, які їздять на піщані кар’єри, руйнують місцеві шляхи. А власники кар’єрів замість того, аби виділяти з прибутків гроші на ремонт, ще й не доплачують податки в місцеві бюджети.

Активісти, “Самооборона” і “Народний контроль”, виїжджали декілька разів “у район”, але серйозних змін досягнути поки не вдалося. 2 липня на зустрічі з власниками вони домовилися про створення робочої групи щодо вирішення проблем піщаних кар’єрів та ремонту доріг.

******

3 липня революціонери зібрали ЗМІ для заяви щодо “змін” на Волинській митниці. Позаминулого тижня туди призначили начальником родича Романа Микитюка Дмитра Якобчука. За декілька днів волонтер Костянтин Зінкевич розповів про нові порядки нового начальника.

А 3 липня революціонери заявили: на митницю повертаються люди, які там працювали за часів Януковича-Калєтніка. Назвали п’ять прізвищ.

Головна їхня вимога – проведення відкритих конкурсів на заміщення вакантних посад.

Враховуючи, що Київ ігнорував попередні заяви революціонерів щодо митниці та шукає всілякі шляхи, щоб зробити все по-своєму, в успіх цієї ініціативи поки мало віриться. Хіба активісти вдадуться до радикальніших дій, бо за будь-якої влади стрільба заявами по корупційному монстру була наче кидання гороху об стіну.

 

 

Анатолій КОТЛЮК