Топ-підбірка нових маразмів російської пропаганди

Українські телеканали використовують до своїх глядачів «гіпновипромінювачі», концтабір для росіян під Одесою та інші «сенсаційні» викриття російських ЗМІ.

Про це пише ТСН.

Російські високопосадовці та журналісти не перестають дивувати оригінальними рішеннями, неочікуваними мовними зворотами та польотами невтомної фантазії. Останні тижні Росія також не поскупилася на креативні маразми.

ІЗ «ДНРІВСЬКИМ» АТЕСТАТОМ – В РОСІЮ

Російські виші прийматимуть атестати самопроголошених «ДНР» і «ЛНР». Таке рішення прийняли у Міносвіти РФ, – повідомляють РИА.Новости.

Цього року в псевдореспубліках  виготовили власний зразок документу про закінчення середньої освіти, який видавали випускникам шкіл. Як зауважив ректор Московського державного університету, формальності не стануть перепоною для прийому документів потенційних студентів із «ДНР» і «ЛНР» до російських вишів, а справу кожного із таких абітурієнтів розглядатимуть окремо.

«ГІПНОВИПРОМІНЮВАЧІ» УКРАЇНСЬКОЇ ПРОПАГАНДИ

Ватажок бойовиків у Слов’янську Ігор Гіркін нещодавно розповів про силу української пропаганди, жертвою якої він ледь став. У своєму інтерв’ю для РОЙ.ТВ «командувач» бойовиками «ДНР» запевнив, що українські телеканали застосовують спеціальні «гіпновипромінювачі», за допомогою яких впливають на свідомість глядачів. Таким чином, за словами Гіркіна, українцям «вселяють» думки про ворожість Путіна і Росії та «втовкмачують якість європейські цінності». Окрім того, Гіркін поскаржився, що сам ледь не став жертвою гіпнозу українських ЗМІ: у нього вселилася мотивація все кинути, оскільки з’явилися думки, що він робить щось неправильне.

РУКА США В ЄРЕВАНІ

Російські ЗМІ знову заговорили про провокації США. Цього разу на сайті телеканалу РЕН.tv був опублікований матеріал, у якому припускають, що ЕлектроМайдан у центрі столиці  Вірменії підготували американські найманці та порівняли події в Єревані з Євромайданом у Києві. У статті йдеться, що кореспонденти телеканалу побували на невеликій військовій базі в Чехії, де  начебто відбувається «вишкіл професійних протестантів».

«Там колишній чиновник адміністрації Рональда Рейгана Пол Крейг розказав, що США готові спровокувати повторення Майдану в Єревані. І саме для того, за його словами, в столицю Вірменії деякий час тому приїздила Держсекретар Вікторія Нуланд», – пише видання.

АНТИФАШИСТСЬКІ СКОМОРОХИ У БРЯНСЬКУ

У російський Брянськ 28 червня завітали скоморохи-антифашисти. Мешканці Брянська переодягнулися у радянську та нацистську форми, вийшли на вулиці міста і розіграли справжній спектакль. Червоноармійці із широкими усмішками везли на мотоциклі зв’язаного фашиста, а відважна радянська жінка на прицілі автомата вулицями міста провела німецького солдата.

«ЄВРЕЙСЬКІ ПОГРОМИ» В УКРАЇНІ

Уповноважений російського МЗС із прав людини Костянтин Долгов нещодавно розказав про «єврейські погроми» в Україні.

«Антисемітські гасла, погроми, що свого часу, на початку 2014 року, почалися в деяких українських містах. Єврейські погроми. Відповідні зірки малювали на під’їздах, будинках», – заявив Долгов на прес-конференції в Москві 23 червня.

Представник МЗС Росії тут мав на увазі єдину історію, яку часто прокручує Росія, – нічний напад на раввина в Києві незадовго після перемоги Майдану, пише BBC Россия. Інших подробиць так званих «єврейський погромів» в Україні у розпорядженні як Долгова, так й інших російських високопосадовців немає.

КОНЦТАБІР ДЛЯ РОСІЯН ПІД ОДЕСОЮ

Російське видання «Журналистская правда» нещодавно опублікувало матеріал про концтабір для росіян під Одесою, який начебто будує українська влада. Невідоме джерело із місцевого управління МВС повідомило виданню про те,  що правоохоронці створюють списки одеситів, їх родичів та друзів, які за національністю є росіянами.

Так, як стверджує автор статті, «український режим нацистів готує репресії проти неугодних, масштабам яких позаздрили б найбільш жорстокі тирани» і будує під Одесою концтабір біля 411 військової бази, називаючи його «депортаційним центром».