Скандальна суддя Царевич судить айдарівця

Скандально відома суддя Печерського райсуду столиці Оксана Царевич продовжує вершити правосуддя.

Так, 25 червня вона в якості слідчого судді винесла постанову про взяття під варту журналіста, правозахисника і бійця АТО з батальйону “Айдар” Юрія Гукова, – пише Обозреватель з посиланням на адвоката затриманого Сергія Медведєва.

Медведєв надав підтверджуючі документи. У постанові, яку винесла Царевич, говориться: розглянувши у відкритому судовому засіданні, в режимі відеоконференції, клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим слідством і підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях Головної військової прокуратури Генпрокуратури України про застосування до підозрюваного Гукова, вдівця, що має на утриманні трьох неповнолітніх дітей, раніше не судимого, запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою, суддя повністю задовольнила клопотання прокуратури.

Юрій Гуков, постановою слідчого судді Печерського райсуду столиці Оксани Царевич залишиться під вартою до 7 серпня 2015 року.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада 4 березня дала дозвіл на взяття судді Царевич під варту. Вища кваліфікаційна комісія суддів відсторонила суддів Печерського суду Сергія Вовка, Оксану Царевич і Віктора Кицюка з посади на два місяці. Всі троє служителів Феміди за часів Януковича вели гучні процеси проти “Автомайданівців” і відомих політиків – Юрія Луценка та Юлії Тимошенко. Що ж стосується Оксани Царевич, то нинішньої зими вона відпустила під заставу екс-нардепа “регіонала” Олександра Єфремова.

Рішення про відсторонення Царевич було прийнято в березні 2015р., на засіданні комісії. У зв’язку з кримінальною справою, за якою суддя Царевич є підозрюваною у зловживанні службовим становищем та прийнятті завідомо неправосудних рішень з мотивів особистої зацікавленості. Маються на увазі рішення щодо учасників “Автомайдану”, яких Царевич на 6 місяців позбавляла прав водія. Такі “справи” штампувалися на автовласників після поїздки колони активістів у Межигір’я.

Однак, під варту підозрювану Царевич так і не взяли. 11 березня суд у Вінниці ухвалив відпустити Оксану Царевич під особисті зобов’язання з електронним браслетом. У травні той же Вінницький суд відмовив прокуратурі в продовженні для судді Царевич запобіжного заходу – з неї зняли електронний браслет. Таким чином, у травні, закінчився і двомісячний термін відсторонення від роботи судді Царевич, після чого вона отримала право повернутися до своїх службових обов’язків.

dok dok2