Отруєння працівників на Волині: до людей не пускають, коментарів не дають

Отруєння працівників ТзОВ «ВМП», яке входить а агропромислову групу «Пан Курчак» у Нововолинську, експерти не коментують.

На будь-які запитання відповідь одна: «Не маю права говорити», ‒ пише Місто вечірнє.

Нагадаємо, увечері, 29 червня, о пів на 18-ту годину за медичною допомогою в Нововолинську ЦМЛ з ознаками отруєння звернулися семеро працівників ТзОВ «ВМП». Усі скаржилися на сильний головний біль, шерхіт у горлі та загальну слабкість. Працювали вони на пакуванні в нещодавно відремонтованому приміщенні складу готової продукції. Після лікарського огляду усіх госпіталізували в терапевтичне відділення лікарні під нагляд медиків.

За словами заступника головного лікаря з медичної частини Василя Тихоступа, стан хворих на другу половину дня 1 липня був уже задовільний. Проте на запитання, чи можна з ними зустрітися і поспілкуватися, він категорично відповів: «Ні. Вони хворі і повинні лікуватися».

За офіційною інформацією, яку надала журналістам начальник юридичного відділу підприємства Зінаїда Купира, для розслідування цього випадку створена спеціальна комісія, куди увійдуть представники ТзОВ «ВМП», спеціалісти територіального управління Держгірпромнагляду у Волинській області, Фонду соцстраху від нещасних випадків на виробництві та саніепідемслужби, які, мовляв, були оперативно повідомлені керівництвом товариства про цю подію І висновки розслідування визначать, пов’язане це раптове захворювання працівників із виробництвом, чи має місце якась інша причина.

На запитання, чи є вже якість попередні результати розслідування, помічник лікаря Нововолинської СЕС Анатолій Захарчук повідомив телефоном, що саме він ‒ у складі згаданої комісії, але до роботи його ще не залучали: «Я був у лікарні, говорив з потерпілими і маю деякі міркування про причину їхнього захворювання. Та розголошувати це не в моїй компетенції. Коментарі з цього приводу можуть надавати лише представники обласного управління нашої служби. Зателефонуйте в приймальню, і там скажуть, до кого звертатися».

«Згідно із нормами законодавства, розслідуванням цього випадку займається територіальне управління Держгірпромнагляду у Волинській області, – наголосив головний лікар санепідемстанції Василь Мельник.

У територіальному управлінні Держпромгірпромнагляду жінка, яка взяла телефонну трубку, поінформувала, що 1 липня до Нововолинська виїхав заступник начальника управління Віталій Кондратюк.

«У мене вже є деякі власні припущення щодо цього, але це лише припущення і розголошувати їх я не маю права, – заявив начальник Фонду соцстраху від нещасних випадків і профзахворювань на виробництві в місті гірників Едуард Новіков. – У вівторок, 7 липня, представники Держгірпромнагляду мають зустрітися і поспілкуватися з потерпілими. Мене ж до розслідування поки що не залучали».