Луцьк може стати глухою провінцією, – експерти

Найбільш проблемні території в реформі децентралізації – це міста Луцьк, Нововолинськ, Ковель, Володимир-Волинський.

Про це повідомляє Район. Луцьк.

Для Луцька стратегічно вигідно було б об’єднатися з Боратином, Липинами, але тамтешня інфраструктура заявляє про себе як про самодостатню.

З точки зору інвестора, Луцьк мало чим привабливий: мовляв, бізнес вимагає території, а масштабні підприємства знаходяться на окраїнах чи поза межами міста.

Тож наразі до Луцька не виявила бажання приєднатись жодна територіальна громада. Торчин, Підгайці, Маяки, Липини, Забороль, Гірка Полонка, Боратин, Смолигів – категорично проти.

Тим часом, якщо говорити про інші міста області, то тут ще є шанс переконати довколишні села приєднуватись до них, – впевнені експерти. Зокрема, доктор політичних наук Валентин Малиновський розповідає, що потрібно провести широку роз’яснювальну інформаційну кампанію так, як це було в Нідерландах – і села, можливо, передумають.

“Наше місто могло б конкурувати з Любліном, а тут є варіант, що відносно сусіднього Рівного ми станемо глухою провінцією, бо до міста не хочуть приєднуватись інші населені пункти. Якби в нас пояснили людям, чому важливо селам об’єднатись з містом і що це дасть їм, і що це дасть Луцьку, – ситуація була б інша”, – каже Валентин Малиновський.

До слова, у перспективному плані Волині затверджено 74 громади, коли оптимальна кількість – у межах 50.

У Рівненській області затвердили 45 громад. Тому станом на сьогодні вже можна говорити про те, що конкуренцію для Луцька щодо інфраструктури і прямих бюджетних вливань, завдяки реформі, створять навіть такі міста, як Дубно і Сарни.