Ковель: підприємці через землю пікетували міськраду

У Ковелі підприємці з Привокзального ринку пікетували міськраду.

Поштовхом до мітингу під стінами «Білого» дому стало намагання місцевої влади дозволити Ковельському госпрозрахунковому ринку розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж орендованої земельної ділянки, площею 8320 квадратних метрів на бульварі Лесі Українки (Привокзальна площа) та звіту про її експертну грошову оцінку, ‒ пише Kowel.com.ua.

Цей проект рішення уже двічі планувався до розгляду сесією. Спочатку депутати його відклали, а минулого вівторка після словесної перепалки знову «завалили».

Через день понад сотня підприємців з Привокзального ринку рушила до міського керівництва, аби заявити про незгоду із проектом рішення і почути пояснення дій влади.

Мера Олега Кіндера в службовому кабінеті ініціативна група не застала, натомість поспілкувалася із секретарем міськради Михайлом Гетьманом.

За словами Михайла Гетьмана, до Ковеля мав прибути перший заступник голови Волинської облспоживспілки Володимир Горгут, який об 11-й годині зустрінеться з підприємцями ринку на вулиці Брестській. «Він має пояснити: з яких мотивів вони подали звернення на викуп земельної ділянки», – розповів він.

Проте підприємці заперечили, що Брестський ринок ‒ не їхня «тема», адже вони ‒ із Привокзального.

За відсутності градоначальника, секретар прийняв весь «удар» на себе. Підприємці відмовилися йти на ринок, що на вулиці Брестській, на зустріч із Володимиром Горгутом та директором Ковельського госпрозрахункового ринку Петром Сорокою. «Нехай ідуть сюди!» – категорично «постановили» громадяни. Ініціативна група поїхала до керівництва ринку, щоб запросити на центральну площу. А тим часом слово взяли депутати та громадські активісти.

«Наша депутатська комісія з питань законності відхилила цей проект рішення і рекомендувала не приймати його на сесії. Інші комісії ніби теж відхилили. На сесію проект пішов з негативними рекомендаціями. За основу проект депутати взяли, але для прийняття не вистачило голосів. Наступного разу за проект знову не проголосували. Нічого страшного не відбулося. Ніхто дозволу не давав», – пояснював депутат міськради Роман Ляшук.

«Земля повинна бути комунальна! Земля міста, громади і напряму надається міською радою вам, а не через якогось посередника. Є пропозиція звернутися до мера та депутатів, щоб вони розірвали договір і повернули землю місту, громаді. І ви будете платити не сто гривень, образно говоря, а сімдесят за землю», – запропонував голова Всеукраїнського об’єднання «Комітет громадського спротиву» Микола Печенюк.

Перед міськрадою підприємців значно побільшало. Приїзд Володимира Горгута та Петра Сороки вони зустріли гучним скандуванням: «Ганьба!» Горгут намагався пояснити, що облспоживспілка діє відповідно до норм законодавства і має право на викуп орендованої земельної ділянки під власним майном, а тому й звернулася до сесії за реалізацією права щодо викупу.

«Ніяких намірів, які нам дехто тут пришиває, у правління облспоживспілки немає. Вам треба тут стояти не для того, щоб протестувати проти викупу ринком земельної ділянки, а для того, щоб навпаки, міськрада скоріше прийняла таке рішення», – пробував переконати Володимир Горгут, а коли після цього люди невдоволено загули, перебиваючи його, вирішив поставити фінальну «крапку»: «Нема ніяких проблем… Значить розуміння ми не маємо. Я вам обіцяю, що на протязі години ми відкликаємо з міської ради свій лист».

«Під шумок» мітингарі вирішили «зняти» Світлану Майданець, яка виконує обов’язки голови асоціації захисту прав малого та середнього бізнесу «Підприємці Ковеля» (цю організацію офіційно очолює Світлана Разумнікова).

За ініціативою депутата В’ячеслава Шави, присутні на площі підприємці одностайно проголосували за те, щоб міська рада достроково розірвала з ринком договір оренди землі і напряму з ними укаладала договори, що буде вдвічі дешевше, ніж вони платять сьогодні ринку.