Керівництво держбанку отримало «подарунок» від Єремеєва

Із 459 тисяч гривень, витрачених верхівкою «Ощадбанку» на переліт до Варшави на футбольний матч, 335 тисяч оплатила приватна компанія, зареєстрована в Лондоні. Ще 125 тисяч – «Західна нафтова група» (мережа АЗС WOG), яка належить олігархові Ігорю Єремеєву.

Про це пише інформаційне агентство Волинські Новини з посиланням на видання Politeka.

Згідно з даними джерела в Генеральній прокуратурі України, 125 тисяч витратили, швидше за все, на оплату VIP-зали.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження проти керівництва «Ощадбанку» через польоти на футбол до Варшави.

ГПУ внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про зловживання посадовими особами «Ощадбанку» службовим становищем. Санкція цієї статті КК України передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. У цій справі ГПУ проводить досудове розслідування.

Нагадаємо, уряд України вже заявив претензії до українського олігарха Ігоря Єремеєва. Зокрема, згідно з результатами аналізу фінансово-господарської діяльності компанії «Укргазвидобування» виявили, що борги групи компаній народного депутата Єремеєва перед цим підприємством сягають 373 мільйонів.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк дав мільйонерові Єремеєву 72 години на погашення боргів. В іншому випадку правоохоронні органи почнуть кримінальні провадження про нанесення навмисної шкоди державі по відношенню до компаній, які контролюються бізнесменом.

Politeka 15 червня оприлюднила копії документів з даними про реєстрацію вищого керівництва «Ощадбанку» на чартерний рейс №2823 Київ – Варшава від 27 травня і про проходження прикордонного контролю після прильоту чартерним рейсом №2824 Варшава – Київ від 28 травня.

Так, згідно з інформацією джерела, який передав документ, чиновники встигли до столиці Польщі до початку футбольного матчу 27 травня, а в пів на четверту ранку 28 травня вилетіли назад до Києва. На борту літака була майже вся верхівка «Ощадбанку»: глава держустанови Андрій Пишний із дружиною Людмилою, заступники голови банку Анатолій Барсуков, Євген Драчко, Ірина Земцова, Андрій Стецевич, Антон Тютюн, члени наглядової ради Світлана Войцеховська і Роман Греба. Всього в Варшаву спецрейсом добиралися 15 пасажирів, а на зворотному шляху з матчу в літаку виявилося вже 27 осіб.

З ексклюзивними матеріалами, наданими виданню Politeka, а також з результатами журналістського розслідування ви можете ознайомитися тут.