«Бомба» в центрі Луцька виявилася експериментом

Підозріла коробка, в якій був муляж бомби, виявився соціальним експериментом. Він показав, наскільки пильними і уважними є жителі обласного центру.

Про це повідомили у прес-службі міліції області.

За словами громадського активіста Сергія Абрама, ініціювали таку акцію для лучан, щоби перевірити, як вони відреагують на появу підозрілого предмету в громадському місці.

А також, аби перевірити готовність державних служб області діяти у випадку підготовки або ж скоєння теракту.

«Про нашу ідею ми нікому не розповідали. Напередодні акції із правоохоронцями узгодили чіткий план дій. Скажу відверто: ми були зацікавлені у тому, як пройде експеримент і які будуть його результати. Змоделювали ситуацію, діяли відкрито на очах у сотні мешканців обласного центру. Зробили так, щоб із коробки перехожі могли побачити «механізм вибухового пристрою»: дроти та пристрої. Однак байдужість чи звичайна безпечність громадян змусила нас кардинально змінити задум», – розповів він.

ДИВИТИСЯ ФОТО З МІСЦЯ ПОДІЇ

Згідно із задумом, учасники акції заклали «вибухівку» о 14:00 на Театральному майдані поблизу Свято-Троїцького собору. Понад дві години активісти та правоохоронці спостерігали, як лучани проходили повз підозрілий пакет, не звертавши уваги на нього або ж у випадку його виявлення просто пришвидшували крок. За цей час жодного дзвінка ні міліціонерам, ні рятувальникам не надійшло, тож учасники експерименту змушені були вдатися до більш рішучих дій.

Щоби привернути увагу лучан, позашляховик чорного кольору без номерних знаків із порушенням Правил дорожнього руху виконав кілька маневрів на Театральній площі. Зупинившись прямо на пішохідній вулиці, молодики викинули із машини коробку із «вибухівкою». Лише після цього пенсіонер викликав правоохоронні органи.

«Телефонний дзвінок на лінію 102 надійшов лишень за три години від початку експерименту. Викликав міліціонерів лучанин поважного віку, на очах якого відбувалося дійство. Прикро, але свідками нашого «терористичного акту» було чимало людей: одні з них просто ніяк не відреагували, інші – втекли. Однак, незважаючи на результати, експеримент таки вдався: громадяни зрозуміли, що в період нестабільної ситуації в державі слід бути особливо обережними та пильними», – підсумував начальник управління громадської безпеки УМВС України у Волинській області Володимир Солоненко.

Після надходження повідомлення про виявлення підозрілої коробки, за командою оперативно-чергового управління на місце події прибули слідчо-оперативна група, експерти-вибухотехніки, кінологи та лікарі.

Керівник групи спеціалістів-вибухотехніків НДЕКЦ при УМВС України у Волинській області Ігор Заболотний прийняв рішення зруйнувати корпус небезпечної знахідки за допомогою гідроудару. У результаті експерти констатували: у коробці виявили муляж саморобного вибухового пристрою.

Насамкінець учасники акції вручили громадянам інформаційні листівки із чітким алгоритмом дій у випадку виявлення підозрілих предметів.

За словами лучан, які мимоволі стали учасниками експерименту, вони, незважаючи на події в державі, у рідному місті почуваються безпечно і навіть не задумуються над тим, що небезпека – може бути поруч. Тож ідею та саму акцію схвалили та підтримали.