Волиняни попри війну їздять на заробітки в Росію

Волинські чоловіки й далі їздять до Росії на заробітки. Попри війну та те, що Росія – лідер із трудової експлуатації людей.

Про це Хронікам Любарта розповів  юрисконсульт ГО “Волинські перспективи”  Віктор Вальчук.

“Хай як це дивно, в Росію чоловіки й далі виїжджають. Причому всіма шляхами. На автостанції кілька днів тому зустрів знайомого, який ремонтує квартири. Їхав до Росії через Білорусь. Каже, що працюють собі там, нікуди не ходять, ні з ким не спілкуються та отримують за роботу гроші. Тобто війна війною, а годувати родину та платити кредити треба”, – каже експерт.

“Я не уявляю, що буде далі. Повернуться зі сходу мобілізовані воїни із села, а тут нема роботи. Що далі робити? Їхати заробляти. Куди? До того, проти кого воював?” – додав він.

За словами Вальчука, сьогодні Росія – лідер із трудової експлуатації.

“Туди потрапляють чоловіки, що їдуть заробляти на будівництві. Кожен чув історії, коли заробітчани поверталися із Росії без грошей та розповідали, що їх обікрали або гроші скоро надішлють на картку. Тут можна на відсотків 90 бути впевненим, що насправді вони перебували в рабстві і добре, що взагалі повернулися живі. Найчастіше про те, в яких умовах вони перебували там, не знають навіть рідні та близькі”, – розповів він.