Володимир: на полігоні хочуть зробити кладовище

На земельній ділянці, яка належала до військового полігону, у Володимирі-Волинському планують облаштувати кладовище.

Про це йшлося 2 липня під час виїзного засідання обласної комісії з питань інвентаризації земель, – повідомляє прес-служба мерії.

Перемовини про передачу у користування громади частини земель, що належать до складу військового полігону тривають з Міністерством оборони України вже кілька років. Перший заступник Володимир-Волинського міського голови Микола Веремчук на карті представив учасникам зборів ділянку розміром 50 гектарів, на північ від дороги Устилуг-Рівне, яку неодноразово просили виділити під місце останнього спочинку мешканців міста. Ця ділянка у зв’язку з вилученням земель уже відмежована від полігону.

Виробничі приміщення птахофабрики, які на ній розташовані, займають невелику частину, до найближчих житлових будинків відстань більш, ніж 2 кілометри, при санітарних нормах 500 метрів. А ще, зазначив представник санепідемстанції Валерій Онищук, коли поблизу цієї ділянки будували полігон твердих побутових відходів, робили аналіз висоти грунтових вод, тож уже достеменно відомо, що підземні води кладовище не забруднюватиме. Що ж стосується відкритих водойм, то і річка, і озеро Лісне перебувають на безпечній відстані.

«В ході інвентаризації земель цю ділянку визнали такою, що неефективно використовується. Державного акта на неї за часів незалежності виготовлено не було. Аби все відбувалось по закону – пропоную військовому з’єднанню розпочати процедуру виготовлення документації на цю конкретну ділянку. Вона і надалі належатиме до земель державної власності , але після належного оформлення її можна буде передати у користування громади», – вніс конкретні пропозиції начальник Управління Держземагентства у області Василь Василенко.

І коли представник військових заперечив, мовляв, коштів на це Міноборони не виділило, віце-губернатор Сергій Кошарук запропонував міській владі подумати, чи зможуть знайти кошти у бюджеті. «Загалом, місто планує на будівництво та облаштування кладовища використати близько 2 мільйонів гривень, а отже, і кілька тисяч на оформлення акта потрібно віднайти», – підсумував він.

Заступник голови ОДА попросив унести до протоколу зборів ряд доручень різним обласним службам, аби пришвидшити цей процес. Кім того, він попередив, аби уже паралельно з виготовленням документів розпочинати процедуру громадського обговорення цього будівництва кладовища, як цього вимагає законодавство.