У Луцьку – 10 тисяч домашніх собак, – Дана Новарчук

Експерти з Києва, Краматорська, Львова, Рівного та Броварів, які займаються охороною тварин, приїхали до Луцька, аби допомогти з вирішенням проблеми безпритульних собак у місті.

Про це повідомляє Інформаційне агентство «Волинські новини».

Охоронці тварин приїхали з п’яти міст України в Луцьк, аби шукати шляхи вирішення проблем з безпритульними псами. Згідно з підрахунком, у Луцьку є близько 10 тисяч домашніх собак.

Таку інформаційну оприлюднили під час семінару щодо вирішення питань з безпритульними тваринами в Україні, який відбувся в Луцьку сьогодні, 2-го липня, у ЦНАПі.

Директор КП «Ласка» Дана Новарчук розповідає, як рахують тварин.

«Згідно з неофіційними даними, у нас є близько 10 тисяч тварин. Згідно з офіційними – у Луцьку є 779 безпритульних тварин. Методика підрахунку тварин така: місто ділиться на 4 сектори, які треба обійти за 2 години. Заповнюються анкету, враховують похибку, аби мати загальну картину», – пояснила Новарчук.

Нагадаємо, у травні КП «Ласка» інформувало, що територія притулку – більше одного гектара, де утримували більше 270 псів. Загалом, кількість тварин, які поступили до КП «Ласка» (відловлені, привезені громадянами, підкинуті) у 2015-му році, – 322 особини. Окрім того, цьогоріч прилаштували у сім’ї 273 тварини. Торік стерилізували – 1192 собаки.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: ЛУЦЬКІ ДЕПУТАТИ «СОБАЧЕ» ПИТАННЯ ПЕРЕТВОРИЛИ В ПОЛІТИЧНЕ

Дана Новарчук додає, що чимало проблем є із тваринами, яких утримують городяни й погано до них ставляться.

«У нас щомісяця надходить від 3 до 10 екстрених випадків, коли ми вночі їдемо рятувати людей. Домашні тварини найважче травмують людей. А все тому, що вдома не займаються з тваринами. Наприклад, був випадок, коли жінку ледь не до смерті погриз пес. А все тому, що вона свого собаку тримала 18 років на ланцюгу менше метра, коли випустила – він почав кусати усіх. Таке буває, що коли погано утримуєш тварину. Коли ми приймаємо собаку від людей, то беремо розписку, що лучанин зобов’язується більше не брати тварин», – інформує директор КП «Ласка».

З цього приводу кияни повідомили, що у них притулок розрахований на 350 місць, а заявок є на більше двох тисяч собак.

Учасники засідання розповідають, що зараз працюють над законодавчою базою, адже нині нікого не можна притягнути до відповідальності за те, що тварин викидають чи жорстоко з ними поводяться.