Суд на бійцем 51-ї бригади: враження адвоката

Волонтер і юрист Василь Нагорний вважає, що судове засідання у справі бійця 51-ї бригади Павла Середюка ввійде в історію, як приклад “дикої” мобілізації на Волині.

Про це він написав у Facebook.

Нагадаємо, 2 липня Апеляційний суд вирішив  не задовольняти апеляційну скаргу військової прокуратури Західного регіону на рішення Ратнівського районного суду про визнання невинним у непокорі бійця.

Публікуємо допис волонтера без змін та правок:

Сьогоднішній апеляційний суд по Павлу Середюку Двоякі відчуття.
Так, суд ми виграли, апеляція військової прокуратури залишена без задоволення, кримінальне провадження закрите.

Справа ввійде в історію, як приклад першої хвилі «дикої» мобілізації на Волині. З іншої сторони досі не розумію чому його судили, замість тих, хто незаконно його мобілізував, навіщо було витрачати час і кошти на два десятки судових засідань в двох судових інстанціях. В підсумку: втрачена дружиною Павла дитина, купа нервів, мама тепер інвалід 1 групи, Павло далі доглядає її та батька інваліда 2 групи та важко працює на своїх гектарах землі…

Прокуратура має право подати касацію, але можу запевнити, що з того ніц не буде, бо аргументи викладені в апеляційні скарзі повністю спростовані в апеляційному суді, а вписувати в касацію нові, які не були предметом розгляду, не можна. Та й хоче прокуратура, щоб ще у Вищому спеціалізованому суді дізнались про нашу мобілізацію, то нехай подають.

Рішення, яке виніс апеляційний суд чітко обґрунтував підстави та умови застосування ст. 48 КК України в таких справах, а значить маємо надію, що зможемо і по іншим бійцям закривати справи та зможемо зупинити засудження вже учасників бойових дій до «умовних» термінів.

ПиСи. З оптимізмом їду завтра у Володимир на суд по учаснику бойових дій, кому треба у це прекрасне місто – зголошуйтесь у приват. Виїжджаю, приблизно об 11 год. Повертаюсь після обіду.