Луцьк: обмежать і зроблять платним в’їзд у Старе місто

У Луцьку невдовзі вирішать питання в’їзду до Старого міста.

2 липня на розсуд громадськості презентували проект організації дорожнього руху в старій частині Луцька, ‒ пише Волинський інформаційний портал.

Заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев розповів, що проект організації дорожнього руху в Старому місті винесуть на розгляд виконкому.

Основна інновація – часткове обмеження в’їзду в Старе місто. Оскільки там є чимало історичних пам’яток, історико-культурних атракцій, тож виникає багато проблем, коли прилеглі території використовують як парковку підприємці з ринку. До міської ради неодноразово зверталося керівництво історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» та суб’єкти господарювання зі скаргами на утруднений проїзд, значну кількість транспорту, який руйнує бруківку й пам’ятки культури.

Проект організації руху розробило ПП «Тола». Схема, над якою працювали понад рік, передбачає платний в’їзд на територію, обмежену вулицями Глушець, Ковельською, Замковою та Данила Галицького. Там встановлять автомати, які видаватимуть в’їзні чеки.

На площі Ринок, вулицях Братковського та Замковій водії отримуватимуть квиток. Платіжні термінали розраховуватимуть вартість паркування на п’яти паркувальних майданчиках, загальною чисельністю 135 місць. Це приноситиме міському бюджету до 200 тисяч гривень на рік.

До слова, людям, які проживають чи господарюють у Старому місті, організують технічні можливості для безплатного проїзду.

Передбачено також монтаж болардів – гідравлічних механізмів, які встановлюються на дорожньому покритті.

Окрім того, передбачено кілька вулиць із одностороннім рухом. Так, на вулиці Братковського та площі Ринок в’їжджатимуть тільки з одностороннім рухом, а вулицею Галшки Гулевичівни – виїжджатимуть теж в один бік.

Цікаво, що на вулиці Замковій безперешкодний в’їзд буде вночі, аби підприємці могли розвантажувати товар.

Загалом же схему допрацьовуватимуть, вдосконалюватимуть. Наприклад, планується також встановити камери відеоспостереження біля терміналів та болардів.

sm_0 sm1_0-480x679