Луцьк: назвали головні проблеми Старого міста

Головна проблема Старого міста у Луцьку на сьогодні – великий потік транспорту, який їздить та незаконно паркується у заповіднику.

Про це розповів директор заповідника Павло Рудецький під час засідання комісії щодо врегулювання забудови у Старому місті у четвер, 2 липня.

За словами Рудецького, бувають дні, коли через ажіотаж на «старому ринку» на Замковій площі паркується до 30 автомобілів. Часто вони зупиняються на тротуарах, заважають туристичним автобусам та місцевим мешканцям. Хоча в генплані рух автомобілів у Старому місті обмежений, Рудецький пропонує хоча б заборонити проїзд на Замкову площу.

За словами директора, звернення до ДАІ нині не допомагають, хоча в Старому місті стоять відповідні знаки, які забороняють паркування.

Також він нагадав про необхідність перенесення «Центрального ринку». Рудецький хоче, аби в Луцьку був туристичний маршрут із центру міста до замку, проте для цього фактично треба забирати торгові точки із усієї лівої частини ринку (та, що прилягає до парку). На цій частині можна зробити парковку, що б дозволило розвантажити Старе місто.

Директор пояснив, що на ринку варто залишити меншу кількість торгових місць, де могли б продавати сувеніри, продукти тощо, натомість товари, які не мають стосунку до туризму та відпочинку, там продавати не треба.

Ще Рудецький нагадав про проблемні земельні ділянки у Старому місті. Одна із них – забудова на Кафедральній, 13, де власник хоча б погодився звільнити вулицю від паркану. Натомість досі багато сміття і бруду залишається на ділянках: Драгоманова, 17, Кафедральній, 21, Плитниці, 7. Через те, що це приватна власність, працівники заповідника навіть не можуть прибрати звідти сміття, яке наносять бездомні. «А ще проблеми виникають, коли в розвалених будинках біля Замку Любарта збираються наркомани та інші «елементи», ‒ каже Рудецький.