Апеляційний суд виправдав волинську жертву «дикої мобілізації»

Апеляційний суд Волинської області не задовольнив апеляційну скаргу військової прокуратури Західного регіону на рішення Ратнівського районного суду про визнання невинним у непокорі бійця Павла Середюка.

Процес відбувається у четвер, 2 липня.

Як повідомляв захисник Середюка Василь Нагорний, його призвали під час другої хвилі із села Щедрогір Ратнівського району. Вдома у чоловіка залишилося двоє батьків-інвалідів другої групи, вагітна дружина та двоє малолітніх дітей. Поки чоловік був на полігоні, дружина втратила їхнє ненароджене дитя. Суть справи полягає у тому. що Павло Середюк відмовився їхати на полігон «Широкий лан», адже хтось мав доглядати його хворих батьків.

Суд першої інстанції виніс вирок, яким визнав Павла Середюка винним у вчиненні злочину згідно з частиною 1 статті 402 Кримінального кодексу України і призначив покарання у вигляді службового обмеження терміном на 6 місяців та стягнення на користь держави 10% від заробітку військового на такий самий термін.

Оскільки наказу командира частини про звільнення його з лав ЗСУ не було, то він залишився на службі.

18 листопада 2014 року Апеляційний суд Волинської області виніс ухвалу з приводу військовослужбовця 51-ї бригади, якого засудили за непокору. Оскільки захист не надав доказ про визнання невинним, апеляційну скаргу бійця задовольнили частково і передали справу на новий розгляд. 30 квітня 2015 року Володимир-Волинський суд задовольнив клопотання про закриття справи, але прокуратура оскаржила це рішення.

Як пояснив 2 липня прокурор Андрій Ройко, суть звинувачення утому, що така «злісна непокора» Середюка призвела до заперечення принципу обов’язковості виконання наказів і таким чином нанесла шкоду, бо інші військові бачили, як він не підкоряється наказу і в них, мовляв, могла скластися неправильна думка щодо необхідності виконання наказів. Тому прокурор просив відправити справу на новий розгляд.

Натомість захист заперечував проти цього, адже неможливо встановити обсяг шкоди, які нібито завдав Середюк такою своєю відмовою їхати на «Широкий лан». Він не був суспільно небезпечним, не допустив жодного порушення, ремонтував техніку та отримував позитивні відгуки від командирів і був демобілізований 30 березня 2015 року.

У судовому засіданні багато часу приділили тому, аби встановити, чи дійсно Середюк наразі доглядає батьків-інвалідів після демобілізації. Василь Нагорний підтвердив це довідкою, виданою «соцбезом» Ратнівскої РДА.

У підсумку Апеляцій суд Волинської області вирішив не задовольняти апеляційну скаргу.

11713438_819019824813865_561472118_n 11657307_819019821480532_1595740608_n