Волинська влада визнала, що найбільше боргує за енергоносії

На Волині за енергоносії боргують установи, які фінансуються із державного бюджету.

Про це йшлося 1 липня під час засідання антикризового енергетичного штабу, – пише Волинський інформаційний портал.

Заступник голови Волинської облдержадміністрації Сергій Кудрявцев розповів, що рівень розрахунків за спожиту енергію всіх категорій споживачів у першому півріччі склав 99,5 %. Заборгованість складає 51,3 мільйона з урахуванням боргів попередніх років. Загалом же заборгованість знизилася на 5,1 мільйона гривень.

На 102,5 % розрахувалися за спожиту електроенергію підприємства промисловості. Бюджетні установи розрахувалися на 90,9 %, а населення – на 98,1 %.

Найбільша заборгованість – у бюджетних установ: Так, 340 тисяч боргують у Луцьку, 147 тисяч – у Маневицькому районі, 82 тисячі – у Ківерцівському.

95,1 % становить рівень розрахунків волинян за природний газ. На 101,5 % розрахувалися установи обласного бюджету, 98 % – організації, що фінансуються з місцевих бюджетів, 84,4 % – установи, які фінансує державний бюджет (УМВС, пенітенціарна служба тощо). Загалом борг бюджетних установ складає 2,3 мільйона, два з яких не надійшло з держбюджету.

Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик доручив направити листи в міністерства та відомства, щоби виправити ситуацію з розрахунками за енергоносії.

Нагадаємо, наприкінці травня у Луцьку через борги за газ відключили гарячу воду. Влада переклала відповідальність на заборгованість населення, однак згодом з’ясувалося, що державні установи накопичили чималі борги.