Володимир: підприємці влаштували мітинг через касові апарати

Під стінами Володимир-Волинської ОДПІ відбувся мітинг підприємців проти введення обов’язкового використання для «спрощенців» касових апаратів РРО.

Акцію організувала Спілка промисловців та підприємців, ‒ пише Буг.

З 1-го липня, згідно із новим Податковим кодексом, використання касових апаратів стало обов’язковим для підприємців спрощеної системи оподаткування ІІІ-ї групи. А з січня 2016-го року такий обов’язок ляже і на плечі ІІ-ї групи єдинщиків. Раніше апарати РРО ставили тільки ті підприємці, які мали справу із підакцизними товарами.

«За статистикою, за останніх півроку у Володимирі-Волинському звернули свою роботу майже 500 підприємців! Ви тільки уявіть: за кожним ‒ сім’я, двоє-троє працівників. Це як мінімум з кожного 250 гривень доходу у міську казну, а ще пенсійні внески! А як далі нас так давитимуть, то взагалі бізнес в тінь загонять», – обурювалася голова Спілки Наталія Любімцева.

Апарат РРО коштує в середньому від 6-ти до 15-25-ти тисяч гривень. Щомісяця за його обслуговування необхідно платити 200-400-та гривень. Для його роботи треба купити модем та під’єднати інтернет – десь до 1000 гривень, ‒ йдеться в публікації.

«Чому тих, хто чесно платить треба загнати у підпілля? А «валютчиків» на місцевому ринку ніякі касові апарати не торкаються, ніякі податки! Це вже терпіти немає сили», – сказала депутат районної ради, місцевий підприємець Ганна Фурман.

До мітингарів вийшов начальник Володимир-Волинської ОДПІ Ігор Пакулець. Він сказав, що податкова інспекція районного рівня не вирішує питання призначення чи відміни касових апаратів. Тож, підприємці залишили йому звернення проти апаратів РРО, яке він пообіцяв передати у Київ.

Після цього посадовець запропонував обговорити всі питання в своєму кабінеті.