На Волині змінився постачальник газу: нові правила

Із 1 липня газопостачання побутовим споживачам блакитного палива здійснюватиме нове товариство – «Волиньгаз Збут».

Як інформують у прес-службі відомства, у зв’язку із зміною постачальника природного газу з 1 липня споживачам газу треба укласти новий договір і в подальшому проводити розрахунки за реквізитами нового товариства, ‒ пише Волинська газета.

Відповідно до Постанови НКРЕКП від 28.05.2015 року № 1640 з 01 липня 2015 року анульовано ліцензію ПАТ «Волиньгаз» на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу на території Волинської області.

ТОВ «Волиньгаз збут» ‒ суб’єкт господарювання, що в установленому порядку отримав ліцензію на постачання природного газу за регульованим тарифом з 01 липня 2015 р. та виступає гарантованим постачальником газу для побутових споживачів Волинської області.

Що зміниться для побутового споживача, починаючи з 1 липня 2015 року?

Змінюється постачальник природного газу: нова юридична особа (ТОВ «Волиньгаз збут»), що здійснює виключно реалізацію природного газу (відносини купівлі – продажу). Постановою КМУ від 02.03.2015 року № 74 затверджена нова тристороння форма типового договору про надання населенню послуг з газопостачання. У зв’язку з цим, кожен споживач природного газу повинен укласти новий договір про надання послуг з газопостачання, сторонами якого будуть споживач, постачальник природного газу та газорозподільне підприємство. Укладання договорів буде здійснюватися поступово.

Для укладення договору про надання населенню послуг з газопостачання або внесення змін до нього споживач повинен пред’явити: документ, що посвідчує особу споживача (для громадян України ‒ паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); для іноземців та осіб без громадянства ‒ національний паспорт або документ, що його замінює); довідку про присвоєння ідентифікаційного коду (за наявності), технічний паспорт на будівлю; довідку про зареєстрованих осіб у квартирі, приватному будинку (довідка про склад сім’ї) або будинкова книга тощо; документ, що підтверджує право власності на квартиру, приватний будинок або користування ними (договір купівлі – продажу, обміну, дарування, свідоцтво про право на спадщину тощо); документ, що підтверджує право на отримання пільг; технічний паспорт газового обладнання (за наявності); технічний паспорт лічильника газу (за наявності).

Незалежно від того, укладено тристоронній договір чи ні, ‒ починаючи з 01.07.2015 року у кожного споживача буде новий особовий рахунок. Побутовий споживач, який не уклав тристоронній договір про надання послуг з газопостачання, може дізнатися про новий особовий рахунок з квитанції (рахунку) на оплату за газ, через call-центр 0332 280 104 чи по телефону абонентського відділу вашого газового управління.

Починаючи з 01.07.2015 р., оплата вартості послуг з газопостачання, в т.ч. в частині погашення заборгованості станом на 30.06.2015 р., буде здійснюватися на поточний рахунок із спеціальним режимом використання нового постачальника природного газу ‒ ТОВ «Волиньгаз збут».

З метою уникнення розбіжностей в частині розрахунків за спожитий природний газ станом на 30.06.2015 року споживачів просять протягом 30 червня ‒ 2 липня повідомити показники газового лічильника на кінець червня будь-яким зручним способом: через call-центр 0332 280 104 чи по телефону абонентського відділу газового управління.