«Волиньвугілля» «віджимають» в держави, – депутат

Депутат Нововолинської міської ради, свободівець Володимир Власюк припускає, що незабаром у місті відбудуться рейдерські захоплення вугільних підприємств.

Про це повідомляє Вголос.

Чи бачило місто Нововолинськ за свою історичну долю серйозні рейдерські захоплення? Мабуть, ні, але, схоже, незабаром побачить, адже процес уже запущено, і не будь-де, а на вугільних підприємствах краю. І скидається на те, що активну участь у цьому процесі беруть активісти партії «Самопоміч» на чолі з уповноваженим від цієї політичної сили на Волині нардепом Павлом Кишкарем.

Смію припустити, що відбувається цей процес «дерибану» державних підприємств Волині за згоди голови обласної державної адміністрації Володимира Гунчика. Тільки не зрозуміло, чому очільник Волині разом з окремими головами незалежних профспілок гірників міста Нововолинська дозволяють собі безпідставно звинувачувати певну категорію працівників шахт (простих роботяг) у злодійстві та вішають на них тавро крадіїв?

Декілька днів тому до мене як депутата Нововолинської міської ради звернулися більше ніж 30 працівників-охоронників шахт, які залишилися під керівництвом ДП «Волиньвугілля». Людей обурили голослівні заяви голови Волинської ОДА й навіть деяких лідерів незалежних профспілок шахтарів про те, що треба звільнити всю охорону на вугільних підприємствах ДП «Волиньвугілля».

У чому завинили перед вами, пане Гунчик, прості охоронці, які цілодобово у спеку, дощ, сніг, буревії топчуть шахтну породу, виконуючи свої професійні обов’язки? У чому завинили сім’ї тих 30-ти роботяг, які, можливо, жили тільки на зарплату батька-охоронця?

Нещодавно відбулися збори особового складу охоронців, на яких їм представили київського бізнесмена Дмитра Міхєєва, який є директором приватної фірми «МНЕВІС». Сюрпризом для всіх стала заява про реорганізацію охорони при ДП «Волиньвугілля». Тобто замість державної охорони на всіх шахтах і підприємствах, підпорядкованих ДП «Волиньвугілля», буде приватна. Міхєєв наголосив, що нікого звільняти з теперішньої охорони не буде, а навпаки, – розвиватиме структуру. Але всі ми добре знаємо, чим закінчуються ось такі махінації, і чи вигідно власнику фірми тримати на таких важливих ділянках роботи не своїх вірнопідданих людей, ще й у такому силовому блоці.

Виникає закономірне зауваження: не встиг голова ОДА озвучити заяву про розпуск охорони, як наступного дня вже з’являється в ДП «Волиньвугілля» пан Міхєєв, який гордо заявляє про своє керівництво над охороною і про те, що нібито його уповноважило на це Міністерство енергетики та вугільної промисловості й сам міністр Демчишин. Та є одне «але»: чому не було проведено конкурс із відбору охоронної структури? Чому лобіюють питання тільки однієї охоронної фірми?

На всі ці «чому» вирішив шукати відповіді. При зустрічі з паном Міхєєвим я запитав: чи знає він народного депутата від партії «Самопоміч» Павла Кишкаря? Той відповів упевнено, що знає. Ба більше, є його помічником у депутатській роботі. Так ось де заховано загадку лобізму – в депутаті Кишкарі та політичній партії мера Садового «Самопоміч», що входить до парламентської коаліції! Пам’ятаєте, цей нардеп приїздив у наше місто, коли шахтарі мітингували. Тоді він обіцяв гірникам турбуватися про них, «вибити» заборговану заробітну плату, розвивати вугільну галузь, але вже через декілька місяців чомусь зрадив власні обіцянки.

До речі, Міхєєв і Кишкар, як не дивно, заручилися підтримкою деяких лідерів місцевих незалежних профспілок, які нині активно лобіюють питання на користь фірми Міхєєва, не запитавши дозволу в рядових членів. Цікаво, що деякі активісти місцевих профкомів належать до міської організації партії «Самопоміч». Політичний підтекст цього питання очевидний.

Навіщо йому, народному депутату Павлу Кишкарю, охорона на ДП «Волиньвугілля»? Можу припустити, що відповідь проста й очевидна: для контролю за грошовими потоками та підготовки всіх шахт Нововолинська до приватизації. На мою думку, схема виглядає приблизно так. Насамперед заводять на шахту силовиків, а це – охорона, потім відбувається заміна директора на свою людину, і поступово починають «опускати» шахту до вартості в «одну гривню». Згодом замовник усієї схеми щасливо купує копальню і починає на ній заробляти. Зважаючи на те, що вугілля з волинських шахт іде на Бурштинську та Добротвірську ТЕС, якими володіє олігарх Ахметов, нескладно здогадатися, хто «ляльководить» цим театром рейдерського захоплення шахт Нововолинська.

Слід зазначити, що Павло Кишкар є уповноваженим у Волинській області від партії «Самопоміч» і намагається контролювати політичні процеси в нашому краї.

Ставлю собі запитання: як так сталося, що в «рейдерських» процесах виявилися лобістами лідери незалежних профкомів? Відповідь на нього відшукав у мережі Інтернет. Зайшовши на сайт Верховної Ради на сторінку депутата Кишкаря, у списку його помічників помітив такого собі Михайла Волинця. В шахтарських колах усі знають цього пана як голову Всеукраїнської незалежної профспілки гірників. Ось звідки «вуха ростуть» і хто спускає вказівки місцевим незалежним профспілкам, як і що робити!

Варто нагадати панам лобістам, що шахтарі й робітники шахт не терпітимуть голослівних звинувачень у злодійстві, а підуть захищати свою честь і гідність до суду. А от деякі профспілкові лідери своїми діями викликають проти себе справедливе обурення і навіть гнів простих людей.

Може, варто задуматися над тим, що Кишкар із Міхєєвим поїдуть до Києва, «Самопоміч» відійде в небуття, і що ви розказуватимете людям, як дивитиметеся їм у вічі? Звертаюся до вас: припиніть підігрувати цьому «дерибану», схаменіться, поки не пізно!

Володимир Власюк