Луцькі політпідсумки: 22-28 червня

Про політпідсумки. У цих публікаціях ми збиратимемо найцікавіші політичні події тижня та аналізуватимемо їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, ми, як і більшість лучан, можемо не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробуємо пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

******

У сьогоднішніх політпідсумках говоритимемо про зміни на Волинській митниці, спробу відправити у відставку голову облради Валентина Вітра, сесію міськради.

******

22 червня публічно завершилася історія зі зміною керівника Волинської митниці. Після повідомлення про можливе призначення на цю посаду депутата-регіонала Романа Микитюка в Луцьку відбулося декілька заходів, під час яких громадські активісти вимагали цього не допустити.

Зрештою владці схитрували і призначили на цю посаду швагра Микитюка Дмитра Якобчука. Відповідно Андрія Андрейківа, якого називають людиною Ігоря Єремеєва, звільнили попри спроби втриматися на посаді.

А 24-го волонтер Костянтин Зінкевич розповів про враження від перших кроків Якобчука на посаді. Він заявив, що митниця блокує роботу волонтерів, і туди повернулися люди, які працювали за часів Януковича.

Цим призначенням влада вчергове показала, що уроки Революцій для неї вже забуті. Водночас це ще один виклик постреволюційним організаціям, які мають довести, що захищають ідеали не словом, а ділом.

******

24 червня відбулася сесія міської ради, під час якої у неприємність втрапив депутат з “Нового Луцька” Андрій Осіпов. Він заявив, що екс-начальник міліції Луцька і екс-керівник відділу протидії корупції міськради Роман Крохмаль поїхав працювати у Москву. Однак цю інформацію спростував сам Крохмаль, який того ж дня з’явився в сесійній залі.

Наступного дня депутат вибачився і під час прес-конференції розповів, що став жертвою “підкилимних ігор” між екс-правоохоронцями, бо інформація до нього дійшла через колишнього колегу Крохмаля.

За словами Осіпова, цей факт він озвучив, аби дорікнути міському голові Луцька Миколі Романюку, мовляв, у вас протидією корупції займався чоловік, який нині працює в Росії. До слова, мер не втратив нагоди, аби дорікнути Осіпову під час сесії.

Чи тактовно зробив депутат, кожен вирішить сам, але імідж Осіпова хтось підпсував – свідомо чи несвідомо.

********

А ще під час сесії вчергове “зарубалися” промерські депутати і “Новий Луцьк”. В частині виступів активно “штурхалися” Євген Ткачук, Анатолій Бірюков і Андрій Осіпов, Ігор Поліщук з іншого. І якщо на цій ділянці “фронту” супротивники то перемагали, то програвали, то в частині розгляду проектів рішень “Новий Луцьк” розгромили. Що й не дивно, враховуючи, що в мера є більшість, яка з легкістю блокує ініціативи людей з команди Палиці.

*******

Кампанія “Зніми Вітра” цього тижня буксує. 22 червня депутати-опозиціонери зібрали прес-конференцію, де заявили, що Вітер сприяв перевезенню через кордон техніки, нібито для війська, але в армії її так і не побачили. Того ж дня Вітер виступив зі спростуваннями.

На сесію, 24 червня, опозиція не зуміла втиснути в порядок денний питання про відставку Вітра, але одна її частина згрупувалася. Згрупувалася в групу “Волиняни”. Цікаво, що серед опозиціонерів опинилися Святослав Кравчук та Василь Столяр.

*********

Додам трохи інформації з Володимира-Волинського, де не стихає кампанія проти чинного мера Петру Саганюку.

Місцева опозиція влаштувала йому публічне шмагання через розпорядження про запровадження в міській раді пропускного режиму. Міському голові закинули “втрату зв’язку з реальністю”.

Сам Саганюк через видання ВолиньPost, на сторінках якого він часто з’являється, заявив:  розпорядженням підготовлене та видане на лист Управління Служби безпеки України у Волинській області від 30 квітня цього року № 54/2/1822. Тому нічого протизаконного в ньому нема. Щоправда, інші міськради Волині такого режиму не запровадили, а опозиціонери вже встигли звинуватити мера в боягузтві.

При тому в інтерв’ю робився більший акцент на протистояння мера з місцевим бізнесменом Миколою Юнаком. Однак у соцмережах та ЗМІ про це інформації дуже мало.

**********

Новина тижня

У новині тижня – “герої”-депутати. П’ятеро волинських депутатів голосували за своїх колег. Цю інформацію до їхніх виборців опоненти донесуть, але чи зроблять люди відповідні висновки покаже жовтень 2015-го.

Прізвища кнопкодавів – Михайло Скопюк,мажоритарник з Локачинського району, Валентин Вірковський, мажоритарник з Володимира-Волинського, Володимир Латковський, мажоритарник з Любомльського району, та Віктор Кобринчук, обраний за списком ВО “Батьківщина”,  Любомир Валіхновський, мажоритарник з Турійського району.

 

Анатолій КОТЛЮК