Родини загиблих Героїв отримують повістки

Родини волинських бійців, які загинули у війні на Сході України, отримують повістки до військкомату.

Про це заявила мама загиблого Артема Карабана, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

«На сході й надалі йде війна, триває мобілізація. Але жорстоко мобілізовувати брата чи батька загиблого воїна, адже родина й так понесла нестерпний тягар втрат. Тому ми, матері і дружини загиблих у АТО волинян, просимо внести доповнення до статті 18 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», передбачену звільнення від призову на військову службу громадян, в яких батько мати чи рідний брат загинули на сході, або стали інвалідами під час проходження служби по мобілізації. Бо були випадки, коли приносили повістки членам сімей загиблих. Так було і в мене: один син загинув, іншого – демобілізували, а через деякий час після цього знову принесли повістку. На мою думку, це – дуже жорстоко», – каже мати загиблого воїна Артема Карабана Любов.

Нагадаємо, 21-річний лучанин, солдат в/ч А2331( Володимир-Волинський), Артем Карабан отримав тяжкі поранення під час боїв за Савур-Могилу. Йому терорист влучив у груди. Куля пройшла над захисною пластиною бронежилета. Довгий час пораненим не вдавалося покинути зони бойових дій, бо йшов обстріл. І лише згодом військовим автомобілем їх доправили до Амвросіївки, а пізніше гвинтокрилом до Запорізького, Дніпропетровського госпіталів. Для Артема Карабана ця дорога стала останньою. Його серце зупинилося на під’їзді до Амвросіївки. Дата загибелі – 7 серпня. Похований в селі Гаразджа Луцького району 14 серпня.

Також повідомлялося про те, що Олександр Карабан, який прибув у відпустку до Луцька, аби поховати рідного брата Артема, більше не повернувся у зону бойових дій. А для того, аби повернути його із передової, довелося звертатися до Міністра оборони.

Також інформували й про те, що пенсії для родин загиблих воїнів та Героїв Небесної Сотні хочуть збільшити до 10-ти прожитковий мінімумів.