Волиняни розповіли, що думають про пам’ятник Небесній Сотні

Волиняни поділилися думками щодо спорудження монумента Героям Небесної Сотні.

Про це інформує Громадське. Волинь.

4-метрову скульптуру з білого граніту вартістю 1, 04 мільйона гривень встановлять на могилі героя Василя Мойсея на території меморіалу. Монумент присвятять пам’яті семи волинян – полеглих героїв Революції Гідності.  Встановить його відомий луцький скульптор Ірина Дацюк. На спорудження скульптурної композиції з бюджету міської ради виділили 800 тисяч гривень. Решта коштів перерахують волонтери та громадські організації.

Секретар міської ради та автор ідеї встановлення пам’ятника Сергій Григоренко переконаний, що ремонтом однієї великої прибудинкової території можна пожертвувати заради вшанування пам’яті полеглих майданівців.

Волонтер Наталія Толмачова впевнена, що сьогодні гроші більше потрібні живим бійцям на Сході, щоб потім не довелося зводити монументи новим сотням.

За встановлення пам’ятника виступає  батько героя Майдану Івана Тарасюка Микола Тарасюк. За його словами, історія має пам’ятати її дітей.

Думки лучан з цього приводу також різняться. Більшість опитуваних, однак, впевнені, що мільйон гривень – не така вже й велика сума для міського бюджету, а тому пам’ять героїв має бути гідно вшанована.

Урочисте відкриття пам’ятника заплановане на 23 серпня, день Державного Прапора України та День міста.