У Горохівському районі можуть закрити дев’ять шкіл

Згідно з новим Законом України  «Про освіту» від 25 грудня 2014 року ліквідації підлягають школи, де навчається менше 5-ти дітей в класі.  У Горохівському районі Волинської області стоїть питання про ліквідацію 9-ти таких шкіл – на їх утримання з бюджету витрачають 1,78 мільйона гривень.

Про це повідомляє Horohiv.com.ua.

Під час засідання бюджетної комісії районної ради 24 червня винесли проект рішення про те, щоб підтримати ліквідацію цих шкіл. Однак більшість присутніх рішення не підтримали, мотивуючи це необхідністю допрацювання рішення.

Як розповів представник районного відділу освіти Віктор Білик,  на початку 2015 року прокуратурою було подано в суд про незаконність існування таких шкіл і відповідно їх ліквідацію згідно нового законодавства. Ця постанова суду ставить в скрутне становище маленькі школи, де нема жодного класу.

«Це означає, що всі діти переходять на індивідуальну форму навчання. А відповідно держава оплачує тільки зарплату вчителя, скорочується техперсонал. І кількість уроків в школах зменшується. За такою формою роботи в 1-4 класах учні матимуть 5 уроків на тиждень, а 5-9 класи – 8 уроків”, – сказав Білик. Для порівняння у звичайній школі – 21 урок. Він також розповів, що в  таких школах вчителям  не оплачують перевірку зошитів та класне керівництво, як у звичайних закладах та припиняється опалення та харчування.

«Батьки дітей, які ходять в ці школи,  можуть обирати – або індивідуальне навчання по 5 уроків  в тиждень або повноцінна робота, але вже у звичайній школі в сусідньому селі, де класи нараховують по 30 учнів і якість освіти краща», – каже він.

Депутати районної ради вимагають це питання доопрацювати, зазначаючи, що ситуацію вивчено не повністю.

Місцевий депутат Тарас Гордіюк розповів, що підтримувати таке рішення можна лише у тому випадку, коли згідні батьки.

«Ми не можемо самостійно без батьків прийняти це рішення. Потрібно їхати в ті села, розмовляти з громадою і вже тоді приймати рішення. Також варто враховувати і всі ризики. Наприклад, в Колмові батьки самі говорять про те, що вже готові переводити своїх дітей в Лобачівку. В школі в Хмельницькому троє дітей, але батьки проти того, щоб їх кудись переводити. Зараз ми говоримо про 81 дитину, а це немало. Тому потрібно все обдумати»,- резюмував він.

Дехто із депутатів припускає, що батьків збурюють проти закриття шкіл самі ж вчителі – якщо школи закриють, вони можуть залишитися без роботи. Але у відділі освіти переконують:  вчителів переводять разом з дітьми. Можливо, на інші посади, але робоче місце вони не втрачають.