Розповіли, як лікують волинську волонтерку в Угорщині

Луцька волонтерка розповіла про лікування Тетяни Білінскі в Угорщині. Постраждала була добровольцем-медиком у зоні бойових дій, де отримала сильне отруєння організму газом.

Про це повідомляє Громадське радіо.

Волинянка Тетяна Білінскі поїхала лікарем-добровольцем на Схід. У Пісках жінка з іншими волонтерами витягала поранених із-під обстрілів і рятувала їх. Однак сама серйозно захворіла. І нині лікується в Будапешті. У неї тромбоз печінки.

Луцька волонтерка Любава Дроган розповідає, що про Тетяну дізналася в кінці лютого. І відразу вирішила їй допомагати. Тепер вона шукає кошти на трансплантацію печінки.

«Вона була в зоні АТО в групі «Гіппократ» в підрозділі Яни Зінкевич «Госпітальєри». Взимку вони перебували в Пісках під час сильних обстрілів. В один із днів, коли вивозили хлопців з поля бою в Донецькому аеропорту, Тетяна надихалася токсичних газів. Невідомо, яка це зброя. Всі спочатку подумали, що в неї приступ астми. А потім відвезли у Дніпропетровськ. І там з`ясували, що і до чого. Наразі діагноз такий – повний тромбоз печінки», – пояснила активістка.

Кошти Тетяні на лікування збирає дуже багато людей. Так, за словами волонтерки з Луцька, складається враження, що весь світ підключився до допомоги.

«Цілеспрямовано звертаємось до громадських організацій, волонтерів. Якби був курс євро такий, як в минулому році, ми б зібрали вже всю суму. За перший місяць лікування заплатили майже 15 тисяч євро. Потім десь близько 8-ми тисяч. А зараз зробили страховий поліс, який покриває майже все лікування. І замість 135 тисяч за операцію заплатимо 40 тисяч. Максимальна сума, що нам потрібна – 60 тисяч євро. З них 20 тисяч є», – звітує Любава Дроган.

Окрім того, допомагали і місцеві фонди, і обласна рада. Найбільше допоміг фонд «Волинь 2014». Долучалися й інші фонди. Вони дали 10 тисяч євро. Обласна рада виділила 20 тисяч гривень. За лікування в Луцьку волонтери не платять. Активісти лише закупили препарат «Альбумін».

Лучанка повідомила, що на законодавчому рівні через відсутність донора в Україні Білінскі не змогли зробити операцію. Однак, луцьким лікарям вдалося стабілізувати стан потерпілої.

«І тоді ми поїхали в Угорщину. Там рівень медицини набагато вищий. Але ніякого особистого контакту із пацієнтами в лікарів нема. Тані дуже допомагає українська діаспора.   Постійно хтось приходить. Приносять продукти. Якщо потрібно, то одяг», – згадує Любава Дроган.

Жінка каже, що жінка-доброволець відчуває себе і там лікарем. І іноді навіть щось радить місцевим. Але дуже побоюється, що після операції матиме 1 групу інвалідності і вже не зможе працювати: «вона дуже переживає і питає, чи може бути хоч би друга група інвалідності. Аби вона знову не поїхала в АТО, бо вона така, що може».

Допомогти медику-волонтерці Тетяні Білінскі можна переславши кошти на картку Приватбанку: 4731 2171 1038 7485, 5168 7420 1961 23 36 – мама Тетяни – Боско Ганна Лаврентіївна.

За детальною інформацією слід звертатись до волонтерки Любави Дроган — +38 050 920 68 13.

tetyana